ΚΟΣΜΟΣ
Μήνυμα κατά της αποχής επέλεξε να στείλει ο Πρόεδρος της ΕΔΕΚ Μαρίνος Σιζόπουλος ο οποίος αφού άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα ανέφερε ότι με τη μαζική τους παρουσία οι πολίτες μπορούν να διαμορφώσουν το μέλλον μας. "Ειδικά σε μια περίοδο με τις απειλές της Τουρκίας, το δικαίωμα της ψήφου είναι πολύ σημαντικό. Οι πολίτες με τη μαζική μας παρουσία μπορούμε να διαμορφώσουμε το μέλλον. Θεωρούμε ότι τα όσα μας χωρίζουν πρέπει να μείνουν στο παρελθόν και ως λαός να διεκδικήσουμε καλύτερο μέλλον. Ελπίζω ότι η αποχή θα είναι σε μικρότερο βαθμό από τις τελευταίες βουλευτικές. Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι με την αποχή δεν έχουμε να κερδίσουμε ότιδηποτε".
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.