![Live streaming: Και τώρα η Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 - Το Παρίσι υπόσχεται να μας μείνει αξέχαστη](https://politis.com.cy/temp/images/220x143/cache_220x143_Crop_medium_817592_1759841_24_07_26_203441.png)
![Πολίτης logo](images/politisLogo_white.png)
![Logicom logo](images/logicom-white.png)
Καθήκοντα Γενικού Διευθυντή (CEO) στο Αρεταίειο Νοσοκομείο αναλαμβάνει ο Μιχάλης Παπαδόπουλος, αφήνοντας τη θέση του στη Cyta, όπου εργαζόταν ως Διευθυντής Εταιρικής Επικοινωνίας.
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Νοσοκομείου, η πρόσληψη του κ. Παπαδόπουλου στη συγκεκριμένη θέση εμπίπτει στο πλαίσιο της στρατηγικής του ιδιωτικού νοσηλευτηρίου για δυναμική ανάπτυξη, με στόχο να καταστεί ένα από τα κορυφαία ιδρύματα παροχής ποιοτικών υπηρεσιών υγείας στην Κύπρο και πρότυπο περιφερειακό κέντρο στην ευρύτερη περιοχή.
Ο Μιχάλης Παπαδόπουλος, εκτός από Διευθυντής Εταιρικής Επικοινωνίας της Cyta υπό τον ανώτατο εκτελεστικό διευθυντή, ήταν επίσης κατ’ ανάθεση Διευθυντής Επιχειρηματικής Αριστείας του Οργανισμού. Με σπουδές στην Ηλεκτρονική Μηχανική, τις Τηλεπικοινωνίες και τη Διοίκηση Επιχειρήσεων, εργάστηκε αρχικά στην Αμερική σε ερευνητικό κέντρο, διδάσκοντας παράλληλα στο Πανεπιστήμιο.
Με την επιστροφή του στην Κύπρο, απασχολήθηκε για δύο χρόνια σε υπεράκτια εταιρεία τηλεπικοινωνιών και από το 1988 εργαζόταν στη Cyta. Είναι ειδικός σε θέματα επανασχεδιασμού επιχειρήσεων με δίπλωμα από το Center of Reengineering Leadership των ΗΠΑ. Έχει υπηρετήσει ως Πρόεδρος του Ιδρύματος ΜΑΖΙ, μέλος του ΔΣ του Ομίλου εταιρειών Ζορπάς, μέλος του ΔΣ της Cytacom Solutions και μέλος του CIIM Think Tank. Υπήρξε επίσης μέλος του ΔΣ του ΡΙΚ.
Η μετεγγραφή στον ιδιωτικό τομέα του Μιχάλη Παπαδόπουλου, ενός προβεβλημένου στελέχους του ημικρατικού οργανισμού που είχε προοπτικές για άνοδο στην ιεραρχία, αποτελεί έκπληξη.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.