«Αυτοκτονία» για την Τζένοα

ΠΟΛΙΤΗΣ SPORTS Δημοσιεύθηκε 8.12.2019

Η Τζένοα απέκτησε προβάδισμα δύο τερμάτων απέναντι στη Λέτσε, θα μπορούσε να έχει σβήσει το ματς από το πρώτο ημίχρονο κι όμως απέτυχε να πάρει όλους τους βαθμούς, αφού το παιχνίδι ολοκλήρωσε στο ισόπαλο 2-2 με επαναφορά των γηπεδούχων στο Comunale Via del Mare. Με εννέα παίκτες έμειναν οι Γενοβέζοι στο φινάλε!

Τεράστιο πλήγμα είναι η σημερινή (8/12) ισοπαλία για τη Τζένοα στην προσπάθεια επιβίωσης στη μεγάλη κατηγορία, ειδικά από τη στιγμή που προηγήθηκε με δύο τέρματα.

Ο Γκόραν Πάντεφ στο 31ο λεπτό με τρομερό αριστερό σουτ από απόσταση βλέποντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα να είναι εκτός θέσης άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 2-0 ο Κρισίτο στο 45' + 5' του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι!

Το ... εύκολο μεσημέρι που φαινόταν ότι θα έχει η ομάδα του Πιναμόντι μετατράπηκε σε τρομερά δύσκολο και ήρθε η ισοπαλία με δυο γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών!

Ο Φάλκο στο 60ο λεπτό και ο Ταμπανέλι στο 70' έφεραν το ματς στα ίσια, με το δεύτερο γκολ να έρχεται έπειτα από την πρώτη αποβολή από πλευράς Τζένοα με τον Αγκουντέλο να βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 69ο λεπτό.

Ο Γκόραν Πάντεφ, εκτός από το εκπληκτικό γκολ που πέτυχε, αποβλήθηκε με δύο κάρτες μέσα σε τέσσερα λεπτά, αφού, στο 73' και το 77' «κιτρίνιστηκε» δυο φορές για να οδηγηθεί στ' αποδυτήρια και να τελειώσει το ματς η ομάδα του με εννέα παίκτες.

Η Τζένοα παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού και μόνο κέρδος μπορεί να χαρακτηριστεί για τη Λέτσε αυτός ο βαθμός...

Πηγή: gazzetta.gr

Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.
Live streaming: Και τώρα η Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 - Το Παρίσι υπόσχεται να μας μείνει αξέχαστη
ΚΟΣΜΟΣ

Ολυμπιακοί: Πρώτος στη μάχη από τα μέλη της κυπριακής ολυμπιακής ομάδας ο Μάριος Γεωργίου