«Σκόνταψε» στην Παμπλόνα η Μπαρτσελόνα, δυσκολεύεται αφάνταστα χωρίς Μέσι (video)

ΠΟΛΙΤΗΣ SPORTS Δημοσιεύθηκε 31.8.2019
Τρεις αγωνιστικές, έξι ημίχρονα και μόνο στο ένα έπαιξε μπάλα η Μπάρτσα, που μετά την ήττα της πρεμιέρας, υποχρεώθηκε σε ισοπαλία στην Παμπλόνα

Τη δεύτερη βαθμολογική απώλειά της στις φετινές υποχρεώσεις της για το ισπανικό πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα (31/8) η Μπαρτσελόνα, η οποία, χωρίς τον Λιονέλ Μέσι αναδείχθηκε ισοπαλη 2-2 με την Οσασούνα στην Παμπλόνα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο έβδομο λεπτό, ωστόσο οι Καταλανοί ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση χάρη σε δύο τέρματα που πέτυχαν δύο ποδοσφαιριστές που ήρθαν από τον πάγκο: ο Ανσουμανέ Φατί αντικατέστησε στο 45ο λεπτό τον Νέλσον Σεμέδο και ισοφάρισε στις αρχές της επανάληψης, ενώ ο Αρτούρ πήρε τη θέση του Ραφίνια στο 53ο λεπτό και έφερε την ανατροπή έντεκα λεπτά αργότερα.

Τελικά η Οσασούνα ισοφάρισε με το πέναλτι του Τόρες στο 81ο λεπτό, το οποίο κέρδισαν οι γηπεδούχοι σε χέρι του Πικέ μέσα στην περιοχή.

Έγραψε ιστορία με τη Μπαρτσελόνα ο Φατί, ξεπέρασε τον Μέσι!

Αναλυτικά οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Οσασούνα (Χαγκόμπα Αράσατε): Ρουμπέν, Αριδάνε, Οϊερ, Βιδάλ, Ντ. Γκαρθία, Εστουπινιάν, Μέριδα (73' Μονκαγιόλα), Τόρες, Ρ. Γκαρθιά (65' Ιμπάνιεθ), Αβιλα, Μπραντόν (78' Βιγιάρ)

Μπαρτσελόνα (Ερνέστο Βαλβέρδε): Τερ Στέγκεν, Λενγκλέ, Πικέ, Σεμέντο (46' Φατί), Μπουσκέτς, Σέρζι Ρομπέρτο, Ντε Γιονγκ (82' Βιδάλ), Ραφίνια (56' Αρτούρ), Κάρλες Πέρεθ, Γκριεζμάν

Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.
Live streaming: Και τώρα η Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 - Το Παρίσι υπόσχεται να μας μείνει αξέχαστη
ΚΟΣΜΟΣ

Ολυμπιακοί: Πρώτος στη μάχη από τα μέλη της κυπριακής ολυμπιακής ομάδας ο Μάριος Γεωργίου