Άνδρας εισήλθε στο περίπτερο με καλυμμένο το πρόσωπο και με την απειλή μαχαιριού έκλεψε 4 ευρώ από τον πάγκο του ταμείου και έφυγε
Δύο ληστείες έγιναν χθες βράδυ, στη Λευκωσία, η μία στον Στρόβολο και η άλλη στην Παλουριώτισσα.
Εκπρόσωπος του γραφείου Τύπου της Αστυνομίας δήλωσε στο ΚΥΠΕ ότι η πρώτη ληστεία έγινε στις 10.30 σε περίπτερο στο Στρόβολο.
Συγκεκριμένα, άγνωστος άνδρας εισήλθε στο περίπτερο με καλυμμένο το πρόσωπο και με την απειλή μαχαιριού έκλεψε 4 ευρώ από τον πάγκο του ταμείου και έφυγε.
Η δεύτερη ληστεία έγινε γύρω στις 1.00 τα ξημερώματα σε δρόμο στην Παλουριώτισσα.
Δύο πρόσωπα κατήγγειλαν στην Αστυνομία ότι ενώ περπατούσαν σε δρόμο ανακόπησαν από δύο άλλα πρόσωπα και με την απειλή μαχαιριών τους έκλεψαν 350 ευρώ και ένα κινητό τηλέφωνο από τον πρώτο και 20 ευρώ από τον δεύτερο και τράπηκαν σε φυγή.
Κατεβάστε το app του «Πολίτη» για Android και iOS για συνεχή ενημέρωση
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.