![Live streaming: Και τώρα η Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 - Το Παρίσι υπόσχεται να μας μείνει αξέχαστη](https://politis.com.cy/temp/images/220x143/cache_220x143_Crop_medium_817592_1759841_24_07_26_203441.png)
![Πολίτης logo](images/politisLogo_white.png)
![Logicom logo](images/logicom-white.png)
Αποφασισμένος να πετύχει στον Παναθηναϊκό και να υποχρεώσεις τους οπαδούς του να ξεχάσουν τον Μάρκους Μπεργκ, δηλωνει ο Αντρές Τσάβες, φτάνοντας το απόγευμα της Τετάρτης στην Αθήνα προκειμένου να υπογράψει τριετές συμβόλαιο με το «τριφύλλι».
Ο Αργεντινός επιθετικός εξέφρασε στις δηλώσεις του τη χαρά του που θα ενταχθεί στους «πράσινους», αλλά και την ευχή να φτάσει και να ξεπεράσει την προσφορά του Σουηδού στην ομάδα.
«Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα να παίξω σε μια μεγάλη ομάδα σαν τον Παναθηναϊκό. Ξέρω ότι είναι ένας μεγάλος σύλλογος, όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά και στην Ευρώπη, και θέλω να δώσω τον καλύτερο εαυτό μου.
Έχω μάθει κάποια πράγματα, έχω πάρει πληροφορίες. Ξέρω τι έχει κάνει η ομάδα στην προετοιμασία, ότι παίζει αύριο ένα σημαντικό ματς με την Αθλέτικ Μπιλμπάο και θέλω να περάσω τώρα τα ιατρικά και να τεθώ το συντομότερο στη διάθεση του προπονητή για να βοηθήσω. Να τελειώσουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται τα διαδικαστικά για να είμαι έτοιμος να παίξω».
Και στη συνέχεια τόνισε: «Για μένα είναι μεγάλο κίνητρο να πλησιάσω στα επίπεδα απόδοσης του Μπεργκ, που ξέρω ότι πέτυχε τόσα πολλά γκολ. Δεν θέλω να υποσχεθώ πόσα γκολ θα βάλω, αλλά είναι βέβαιο πως θα κάνω το καλύτερο δυνατό για την ομάδα. Μακάρι να τον φτάσω και να τον ξεπεράσω. Θέλω να ευχαριστήσω τους φιλάθλους, γιατί μου έστειλαν πολλά μηνύματα αγάπης και θέλω να τους δικαιώσω».
Όσον αφορά το προσωνύμιο «Κομαντάντε», ανέφερε: «Είναι ένα παρατσούκλι που μου έχουν βγάλει στην Μπόκα Τζούνιορς κι αν ο κόσμος το δέχεται εμένα μου αρέσει».
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.