Τη δεύτερη νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Βέροια, που ήταν ταυτόχρονα πρώτη εντός έδρας, παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα
Η Βέροια αναδείχθηκε νικήτρια στο ντέρμπι των ουραγών της Super League που διεξήχθη το Σάββατο στην πρωτεύουσα της Ημαθίας, στο πλαίσιο της εξ'αναβολής 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.
Η ομάδα του Γράφα επικράτησε με 2-0 σκορ του Λεβαδειακού, ο οποίος σημειωτέον αγωνίστηκε για πρώτη φορά υπό τις οδηγίες του Γιάννη Χριστόπουλου, παίρνοντας βαθιά βαθμολογίκη ανάσα στην προσπάθεια που καταβάλλει για να αποφύγει τον υποβιβασμό.
Πιο συγκεκριμένα με αυτό το τρίποντο η βασίλισσα του Βορρά έφτασε τους 11 βαθμούς, όντας πάντα στην προτελευταία θέση, ωστόσο πλέον βρίσκεται στο -1 από τον σημερινό της αντίπαλο, που για ακόμη μία αγωνιστική έμεινε μακριά από τις νίκες.
Ο Μίλιεβιτς στο 35ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ ο Καπετάνος στο 46ο λεπτό έκανε το 2-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Oι συνθέσεις:
ΒΕΡΟΙΑ (Θωμάς Γράφας): Καντιμοίρης, Βασιλαντωνόπουλος, Μαλόν, Ασίγκμπα, Μπαλάφας, Καλί, Άρτσε (89΄ Μελίσσης), Λινάρδος (90΄+2 Μαυριάς), Μίλιεβιτς (80΄ Τομάς), Καπετάνος, Σαρπόνγκ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Μεντί, Ουόν, Τριποτσέρης (55΄ Βασιλείου), Καλτσάς, Κουλιμπαλί (69΄ Μαχαίρας), Καψάσκης (75΄ Λάτσι), Μιλιάζες, Γιακουμάκης, Μάντζιος.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.