![Live streaming: Και τώρα η Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 - Το Παρίσι υπόσχεται να μας μείνει αξέχαστη](https://politis.com.cy/temp/images/220x143/cache_220x143_Crop_medium_817592_1759841_24_07_26_203441.png)
![Πολίτης logo](images/politisLogo_white.png)
![Logicom logo](images/logicom-white.png)
Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Αναστασιάδης δέχθηκε σήμερα, στο Προεδρικό Μέγαρο, τη Θέμια Παπαρίδου, μαθήτρια του Δημοτικού Σχολείου Καθαρής- Δημήτρη Λιπέρτη, στη Λάρνακα.
Η μικρή Θέμια είχε πρόσφατα επιλέξει να απευθυνθεί στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας στο πλαίσιο εργασίας που της ανέθεσε ο δάσκαλος της να αποστείλει επιστολή σε κάποιο αναγνωρίσιμο πρόσωπο.
Ανακοίνωση της Προεδρίας αναφέρει ότι στην επιστολή, η μικρή Θέμια επαίνεσε τις προσπάθειες που κατέβαλε ο Πρόεδρος Αναστασιάδης κατά τη δεκαετή θητεία του στην Προεδρία της Δημοκρατίας, για την πρόοδο στη χώρα και των πολιτών της, ως επίσης τις προσπάθειες για την επίλυση του Κυπριακού και την επιστροφή στη γενέτειρα του παππού της, την αγαπημένη Αμμόχωστο.
Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, ανταποκρινόμενος στο αίτημά της να τον γνωρίσει από κοντά, την προσκάλεσε στο Προεδρικό Μέγαρο. Κατά τη διάρκεια της σημερινής συνάντησής τους προηγήθηκε ξενάγηση της μικρής Θέμιας και της οικογένειας της στους χώρους του Προεδρικού και ενημέρωση για την πλούσια ιστορία με την οποία συνδέεται.
Τη Θέμια συνόδευαν οι γονείς της Γιώργος και Μαρίνα και ο αδελφός της Ιάκωβος, καθώς και ο Πρόεδρος και η Γραμματέας του Συνδέσμου Γονέων του Σχολείου, Λουκάς Γεωργίου και Ελένη Ζάρου.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.