O βουλευτής του ΔΗΚΟ ξεκαθαρίζει μέσω του politis.com.cy τις προθέσεις του για το μέλλον
Τις τελευταίες ημέρες, στη Λεμεσό, συζητείται πολύ το ενδεχόμενο να διεκδικήσει τη δημαρχία της πόλης ο νυν βουλευτής του ΔΗΚΟ, Άγγελος Βότσης, ως ανεξάρτητος υποψήφιος με την (υπο)στήριξη του ΔΗΣΥ και πρόσκληση προς τους Δηκοϊούς ψηφοφόρους, τού τύπου… όσοι πιστοί προσέλθετε. Το επίσημο ΔΗΚΟ ενδεχομένως να στηρίξει άλλο υποψήφιο – ο γγ του Δημοκρατικού Κόμματος, Άθως Αντωνιάδης, έχει ήδη επιβεβαιώσει ότι τον ενδιαφέρει η δημαρχία της Λεμεσού.
Ερωτηθείς σχετικά από το politis.com.cy, ο κ. Βότσης απάντησε με νόημα: «Ακόμα προηγούνται οι βουλευτικές εκλογές. Το Σεπτέμβριο θα αποφασίσω που θα βρίσκομαι το Μάιο του 2021». Το politis.com.cy αντιλαμβάνεται ότι πίσω από τις λέξεις αυτής της λιτής απάντησης του Άγγελου Βότση, κρύβεται το υπονοούμενο ότι ίσως να βρίσκεται στη νέα Βουλή, του χρόνου το Μάιο, αλλά να μην κάθεται στα έδρανα του ΔΗΚΟ αλλά στα έδρανα άλλου κόμματος (της ΔΗΠΑ του Μάριου Καρογιάν).
Κληθείς δε να γίνει πιο συγκεκριμένος, ο κ. Βότσης τοποθετήθηκε ως εξής: «Παρόλο που πάρα πολλοί πολίτες, φίλοι και γνωστοί, και όχι μόνον, μου λένε να ενδιαφερθώ, τούς απαντώ ότι προηγούνται οι βουλευτικές εκλογές».
Ο Άγγελος Βότσης έχει εμπειρία από την τοπική αυτοδιοίκηση, αφού έχει διατελέσει δημοτικός σύμβουλος Λεμεσού. Εκλέγηκε βουλευτής ΔΗΚΟ, για πρώτη φορά, το 2006. Επανεκλέγηκε το 2011 και το 2016.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.