ΚΟΣΜΟΣ
Με ισοπαλία ανάμεσα σε Εθνικό Άχνας και Αχυρώνα/Ονήσιλο έκλεισε η 6η στροφή της β΄ φάσης στο πρωτάθλημα Β΄ Κατηγορίας.
Από τη μία οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να αναρριχηθούν στη 2η θέση και στο -2 από την κορυφή όπου βρίσκεται ο Οθέλλος ενώ οι φιλοξενούμενοι για να μπουν ακόμη πιο δυναμικό στο κόλπο της ανόδου.
Νωρίτερα, η Ομόνοια 29ης Μαΐου επικράτησε με 1-3 στο Τσίρειο της ΑΕΖ και σκαρφάλωσε στους 33 βαθμούς.
Τα αποτελέσματα:
Οθέλλος - Πέγεια 2-0
ΜΕΑΠ - Ομόνοια Αρ. 0-1
ΑΕΖ - Ομόνοια 29ςη Μαΐου 1-3
Εθνικός Άχνας - Αχυρώνας/Ονήσιλος 1-1
BAΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Οθέλλος 42
2. ΑΕΖ 39
3. Εθνικός Άχνας 38
4. Πέγεια 36
5. Αχυρώνας/Ονήσιλος 34
6. Ομόνοια 29ης Μαΐου 33
7. Ομόνοια Αρ. 29
8. ΜΕΑΠ 26
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.