Εργαζόμενη στο Γενικό Νοσοκομείο Λεμεσού διαπιστώθηκε ότι προσβλήθηκε από τον κορωνοϊό.
Εργαζόμενη στο Γενικό Νοσοκομείο Λεμεσού διαπιστώθηκε ότι προσβλήθηκε από τον κορωνοϊό.
Σύμφωνα με πληροφορίες, μετά τη νοσηλεύτρια που βρέθηκε χθες θετική στον κορωνοϊο, μια ακόμη εργαζόμενη στο νοσοκομείο Λεμεσού διαπιστώθηκε ότι προσβλήθηκε από τον ιό. Πρόκειται για μέλος του γραμματειακού προσωπικού, που βρισκόταν σε αυτοπεριορισμό τις τελευταίες 15 μέρες, μετά και το θετικό δείγμα του Περιφερειακού Διευθυντή Λεμεσού-Πάφου του ΟΚΥπΥ Χρίστου Νικολάου.
Το συγκεκριμένο μέλος του γραμματειακού προσωπικού επέστρεψε στα καθήκοντά της την Πέμπτη. και υποβλήθηκε εκ νέου σε εξέταση, μετά την ενημέρωση ότι θετικό στον ιό βρέθηκε και άλλο μέλος της διοίκησης του νοσηλευτηρίου. Αυτή τη φορά το αποτέλεσμα ήταν θετικό. Στο Νοσηλευτήριο, σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, λαμβάνονται όλα τα μέτρα βάσει πρωτοκόλλου.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.