Δηλώσεις στον ΠΟΛΙΤΗ 107.6 έκανε σήμερα το πρωί ο Δήμαρχος Λύσης, σχετικά με την υποστολή της σημαίας της Τουρκίας, σε σχολείο της κατεχόμενης Λύσης από 16χρονο Ελληνοκύπριο.
Δηλώσεις στον ΠΟΛΙΤΗ 107.6 έκανε σήμερα το πρωί ο Δήμαρχος Λύσης, σχετικά με την υποστολή της σημαίας της Τουρκίας, σε σχολείο της κατεχόμενης Λύσης από 16χρονο Ελληνοκύπριο.
Ο κ. Καουρής τόνισε ότι οι Λυσιώτες δεν θα αφήσουν αυτό το επεισόδιο να επισκιάσει την επιτυχία της επίσκεψής τους στην κατεχόμενη Λύση. Ερωτηθείς εάν καταδικάζει το επεισόδιο, ανάφερε ότι την καταδίκη θα τη δει το Δημοτικό Συμβούλιο.
Είπε επίσης ότι μετά το επεισόδιο δέχονται πιέσεις οι Τουρκοκύπριοι που τους βοήθησαν να πραγματοποιήσουν την επίσκεψή τους στην εκκλησία της Παναγίας στην κατεχόμενη λύση και ότι ο Δήμος βρίσκεται σε επικοινωνία μαζί τους.
Την ίδια ώρα πληροφορίες από τα κατεχόμενα κάνουν λόγο για έντονες αντιδράσεις από τους «Γκρίζους Λύκους», οι οποίοι φέρονται να προειδοποίησαν την ηγεσία της τουρκοκυπριακής κοινότητας για «μέτρα».
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.