Με απίστευτο σεβασμό μίλαγες στους νέους για τους παλιούς μέχρι πούγινες κι εσύ παλιός μα δεν το είχες καταλάβει γιατί ήσουνα αγνός κι ωραίος.
Έχοντας δώσει επί μήνες γενναία μάχη με τον καρκίνο, ο Κώστας Ευριπιώτης "έσβησε" την Πέμπτη σε ηλικία 56 ετών, ύστερα από πολύμηνη νοσηλεία στο "Σπηλιοπούλειο". Η απώλεια σκόρπισε θλίψη στον καλλιτεχνικό κόσμο και πολλοί συνάδελφοί του τον αποχαιρετούν με συγκινητικά λόγια με αναρτήσεις τους στα social media. Ανάμεσά τους και η Κύπρια ηθοποιός Μαρία Φιλίππου, η οποία έγραψε στον προσωπικό της λογαριασμό τα πιο κάτω λόγια:
"ΚΩΣΤΑΑΑΑΑ.....ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΤΣΟΟΟΟΟ που σου φωνάζανε απ' την πλατεία στους "Άντρες Έτοιμοι για Όλα."έτσι ουρλιάζω τώρα κι εγώ.θεριό ήσουνα στη σκηνή,σε θαύμαζα κάθε βράδυ ,κι ένα μικρό παιδί ευαίσθητο και ταπεινό που του άρεσαν τα μικρά τα ταπεινά και τα σπουδαία για αυτό θα σε θαυμάζω μια ζωή."Στη Θεσσαλονίκη θα σε πάω μωρή για τσίπουρα κι αγριαγκινάρες "και πήγαμε και τις τσακκίσαμε κι ήσουνα ευτυχής και πλήρης. Η έγνοια σου για το συνάδελφο ,το μοίρασμα κι η δοτικότητα σου πάνω και κάτω απ' τη σκηνή. Γέλιο και χαρά και μια αγκαλιά ήσουνα.Ένα λαϊκό παιδί, αυθεντικό που δε θαμπώθηκε από τίποτα ποτέ.Όλο διάβαζες κι ερχόσουνα στο καμαρίνι και μιλάγαμε μιλάγαμε. Με απίστευτο σεβασμό μίλαγες στους νέους για τους παλιούς μέχρι πούγινες κι εσύ παλιός μα δεν το είχες καταλάβει γιατί ήσουνα αγνός κι ωραίος.
Δυσεύρετο το είδος σου Ευριπιώτη θα μου λείψεις πολύ. Τα αγόρια σου να είναι περήφανα γιατί ο πατέρας τους ήταν ένας σπουδαίος ηθοποιός, κι ένας υπέροχος άνθρωπος.Στο καλό φίλε μου!"
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.