Την Ελένη Θεοχάρους, λέει το ρεπορτάζ, βολιδοσκοπεί ο Νικόλας Παπαδόπουλος με σκοπό να τη συμπεριλάβει στο ευρωψηφοδέλτιο του κόμματός του για τις εκλογές του Ιούνη. Δεν μας πέφτει φυσικά λόγος για το τι περιμένει να πάρει εκ του «μη έχοντος» ο Νικόλας, όμως είναι προφανές ότι πρόκειται για άλλη μία κίνηση πανικού, μπροστά στη διαφαινόμενη συρρίκνωση των ποσοστών του κόμματός του και τη διαρροή ψηφοφόρων του προς το ΕΛΑΜ. Για την ιστορία να θυμίσουμε ότι η Ελένη Θεοχάρους κατήλθε με το ΔΗΚΟ και στις προηγούμενες ευρωεκλογές, ως συνεργασία του ΔΗΚΟ με τη μακαριστή, πλέον, Αλληλεγγύη της. Και επειδή δεν εξελέγη άρχισε τις καταγγελίες και κλάψες περί υπόσκαψης της υποψηφιότητάς της εκ των έσω. Τώρα θα πει το «ναι»; Ίδωμεν!
Κ. ΖΑΔΗΣ
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.