![Live streaming: Και τώρα η Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 - Το Παρίσι υπόσχεται να μας μείνει αξέχαστη](https://politis.com.cy/temp/images/220x143/cache_220x143_Crop_medium_817592_1759841_24_07_26_203441.png)
![Πολίτης logo](images/politisLogo_white.png)
![Logicom logo](images/logicom-white.png)
Ο γνωστός πλατατζής της Λεμεσού Μίλτος Παπαδόπουλος ανακοίνωσε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης την ανεξάρτητη υποψηφιότητα του για τη δημαρχία της πόλης.
Ο Μίλτος Παπαδόπουλος ήταν βασιλιάς Καρνάβαλος το 2011 και είναι από τις ψυχές του λεμεσιανού καρναβαλιού.
Αυτούσια η ανακοίνωση του κ. Παπαδόπουλου:
Υποψήφιος Δήμαρχος Λεμεσού
Μετά από πολύμηνο προβληματισμό για όσα συμβαίνουν στο Δήμο της αγαπημένης μου πόλης , αποφάσισα να διεκδικήσω την ψήφο των συμπολιτών μου για τη Δημαρχεία της Λεμεσού.
Στις εκλογές τοπικής αυτοδιοίκησης του 2024 θα είμαι Ανεξάρτητος υποψήφιος Δήμαρχος Λεμεσού με στόχο να εφαρμόσω πρόγραμμα πενταετίας που θα καταστήσει τη Λεμεσό μία σύγχρονη πόλη του 21ου αιώνα.
Μία πόλη, η οποία θα σέβεται την ιστορία και τον πολιτισμό της και θα συνδυάζει αρμονικά το παρελθόν της με το σύγχρονο χαρακτήρα της.
Η προσωπική μου εμπειρία ως αρχιτέκτονας αλλά και ως πρώην δημοτικός Σύμβουλος, σε συνδυασμό με τεχνοκράτες και εμπειρογνώμονες που στηρίζουν και πλαισιώνουν την προσπάθεια μου, αποτελούν τα βασικά στοιχεία για την επίτευξη των στόχων μου.
Η διαφάνεια, η χρηστή διοίκηση, ο εκσυγχρονισμός και η συμμετοχή των δημοτών στη διαδικασία λήψεως αποφάσεων αποτελούν βασικά χαρακτηριστικά του προγραμματισμού που θα παρουσιάσω στην κοινή γνώμη πολύ σύντομα. Στόχος των προτάσεων μου είναι η αναμόρφωση της Λεμεσού και η άμεση αντιμετώπιση των προβλημάτων που αντιμετωπίζουν καθημερινά οι δημότες.
Βασικό σύνθημα της προεκλογικής μου προσπάθειας είναι η φράση «Λεμεσός Αγάπη μου» η οποία αντικατοπτρίζει τα κίνητρα και τους στόχους μου για τη Λεμεσό.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.