Σήμερα είναι η μέρα που οι αγνοί, περήφανοι Συναγερμικοί μιλούν, που οι ελεύθερα σκεπτόμενοι Συναγερμικοί ψηφίζουν, δήλωσε ο Δημήτρης Δημητρίου, υποψήφιος για την Προεδρία του ΔΗΣΥ μετά την άσκηση του εκλογικού του δικαιώματος στα κεντρικά γραφεία του κόμματος, συνοδευόμενος από τη σύζυγο και την οικογένειά του.
Η ημέρα, συνέχισε, που όλοι αυτοί οι άνθρωποι που στάθηκαν απέναντι στα εκάστοτε κατεστημένα μιλούν. «Είναι η μέρα της καθαρής αλλαγής. Είναι η μέρα των καθαρών θέσεων. Είναι η μέρα να χτίσουμε έναν νέο Συναγερμό, έναν καθαρό Συναγερμό».
Ο κ. Δημητρίου κάλεσε όλους τους Συναγερμικούς να προσέλθουν σήμερα στις κάλπες και να στείλουν το δικό τους μήνυμα για τον νέο Συναγερμό «που θέλουμε».
Ερωτηθείς εάν η επόμενη ημέρα θα βρει τον ΔΗΣΥ με επουλωμένες τις πληγές ή αν θα συνεχισθεί η εσωστρέφεια, ο Δημήτρης Δημητρίου απάντησε ότι «από απόψε το βράδυ θα είμαστε όλοι εδώ για να σηκώσουμε μαζί τα χέρια για τον μεγάλο, τον δυνατό, το Συναγερμό που θα πρέπει να είναι σύντομα ξανά πρωταγωνιστής στην πολιτική σκηνή της χώρας».
Στην ερώτηση εάν θα είναι αυτός ο νέος Πρόεδρος του ΔΗΣΥ ποια θα είναι η θέση της Αννίτας Δημητρίου, ο κ. Δημητρίου είπε ότι η κ. Δημητρίου θα είναι η Πρόεδρος της Βουλής, η δεύτερη πολίτις της χώρας, «εκ των πραγμάτων θα έχει έναν σημαντικό ρόλο να επιτελέσει και στον ΔΗΣΥ και στη χώρα».
Ερωτηθείς τι θα γίνει αν συμβεί το αντίστροφο, ο Δημήτρης Δημητρίου απάντησε «για το αντίστροφο μπορείτε να με ρωτήσετε απόψε το βράδυ».
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.