![Καθαιρεθείς ιερέας-ναρκέμπορος ασκεί το επάγγελμα του δικηγόρου](https://politis.com.cy/temp/images/220x143/cache_220x143_Crop_medium_817619_472966_24_07_26_212321.png)
![Πολίτης logo](images/politisLogo_white.png)
![Logicom logo](images/logicom-white.png)
Για καφέ με συνεργάτες του σε καφεστιατόριο στο κέντρο της Λευκωσίας βγήκε ο υποψήφιος για την Προεδρία της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης, για βόλτα στον Μώλο Λεμεσού ο Ανδρέας Μαυρογιάννης. Ως είθισται, οι δύο διεκδικητές του προεδρικού θώκου, απέχουν σήμερα από τις πολιτικές τοποθετήσεις και περνούν τη μέρα χαλαρά. Ο Νίκος Χριστοδουλίδης επέλεξε να την περάσει στη Λευκωσία με τους συνεργάτες του με καφέ και τσιμπήματα.
Ο Ανδρέας Μαυρογιάννης πήγε στην πόλη του, για βόλτα στον Μώλο Λεμεσού και ακολούθως θα πάει για μεσημεριανό στη Πλατεία Σαριπόλου.
Συνοδευόμενος από μέλη της οικογένειας του και συνεργάτες μίλησε στους δημοσιογράφους, αναφέροντας ότι είναι ώρα για μια ανάσα μετά τον προεκλογικό αγώνα, ενώ μίλησε και για τις τραγικές ημέρες που διανύουμε λόγω του σεισμού και τις σορούς στα κατεχόμενα.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.