Συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι έγινε στην Τρίπολη, όπου ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 5-3 την ΑΕΛ και πανηγύρισε μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά...
Διαφήμιση του ποδοσφαίρου με οκτώ τέρματα (!), μεγάλη αγωνία και συνεχείς εναλλαγές συναισθημάτων ήταν ο επαναληπτικός αγώνας ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την ΑΕΛ, με τους Αρκάδες να είναι αυτοί που εν τέλει πανηγύρισαντην πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας.
Πιο συγκεκριμένα η ομάδα του Παράσχου επικράτησε με 5-3 των Θεσσαλών στη ρεβάνς-θρίλερ που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη στο «Θ. Κολοκοτρώνης», κι έτσι ανέτρεψε την ήττα με 3-2, που είχε γνωρίσει στο πρώτο παιχνίδι, παίρνοντας το εισιτήριο για τους «8» της διοργάνωσης.
Τα τέρματα των Αρκάδων σημείωσαν οι Ζίζιτς με αυτογκόλ (7΄), Μαρτίνες (43΄), Βαλιέντε (58΄), Καλτσάς (78΄) και Φερνάντες (85΄), ενώ για τους βυσσινί σκόραραν οι Ακόστα (52΄), Σικάφκα (60΄) και Ζίζιτς (75΄).
Οι συνθέσεις:
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Μαρτίνες, Πασαλίδης, Τριανταφυλόπουλος (79΄ Δουβίκας), Μουνάφο, Βαλιέντε, Φερνάντεζ (87΄ Μπελόκ), Τσιλιανίδης (56΄ Βλάχος), Καλτσάς, Μανιάς
ΛΑΡΙΣΑ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Γιακιμόφσκι (64΄ Ζίβκοβιτς) , Σικάφκα, Καρανίκας, Ακόστα (79΄ Γκόλιας), Σετσέροβιτς (46΄ Νούνιτς), Γκοϊκοβιτς, Ζίζιτς, Φατιόν
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.