Τις πρώτες τους δηλώσεις έκαναν οι ανθυποψήφιοι του Ανδρέα Κωνσταντίνου Κώστας Κόρτας και Μαρία Βασιλειάδου, μετά την ανάδειξη του ως νέου δημάρχου της Αγλαντζιάς.
Τις πρώτες τους δηλώσεις έκαναν οι ανθυποψήφιοι του Ανδρέα Κωνσταντίνου Κώστας Κόρτας και Μαρία Βασιλειάδου, μετά την ανάδειξη του ως νέου δημάρχου της Αγλαντζιάς.
Κώστας Κόρτας υποψήφιος ΔΗΚΟ - ΑΚΕΛ:Συγχαίρω τον νέο δήμαρχο Αγλαντζιάς, Αντρέα Κωνσταντίνου, για την εκλογή του. Ευχαριστώ θερμά όσες και όσους με τίμησαν σήμερα με την ψήφο τους.Ευχαριστώ τους εθελοντές, τις εθελόντριες και όλα τα στελέχη του ΔΗΚΟ και του ΑΚΕΛ, για την πολύτιμη στήριξή τους, σε μια απρόσμενη προεκλογική περίοδο, που διεξήχθηκε κάτω από δύσκολες συνθήκες.
Για μένα, η Αγλαντζιά ήταν, είναι και θα είναι πάντα, πάνω απ' όλα. Είναι η πόλη που γεννήθηκα, ζω, υπηρέτησα και θα συνεχίσω να υπηρετώ, με αγάπη, αφοσίωση, ανιδιοτέλεια και σεβασμό, ως περήφανος δημότης της.
Μαρία Βασιλειάδου υποψήφια ΕΔΕΚ:Θέλω να συγχαρώ τον Ανδρέα Κωνσταντίνου για την εκλογή του στη Δημαρχία Αγλαντζιάς. Εύχομαι κάθε επιτυχία στο δύσκολο έργο που αναλαμβάνει κάτω από αυτές τις ιδιαίτερες συνθήκες. Όπως δήλωσα και το πρωί η έγνοια μου ήταν και είναι η Αγλαντζιά. Συνεπώς παραμένω στη διάθεσή του μέσα από τις προτάσεις και την εμπειρία μου να τον βοηθήσω να πάρουμε την Αγλαντζιά ένα βήμα πιο μπροστά.
Οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην πολιτική μου οικογένεια, την ΕΔΕΚ, που από την πρώτη στιγμή στάθηκε δίπλα μου και δώσαμε αυτή τη μάχη. Ευχαριστώ τον Πρόεδρο της ΕΔΕΚ, την ηγεσία, τα μέλη και τους φίλους του κόμματος και ξεχωριστά τον κάθε ένα δημότη της Αγλαντζιάς που πίστεψε σε μένα και με στήριξε με την ψήφο του. Το ταξίδι συνεχίζεται.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.