Αυτό αναφέρει ο ίδιος σε ανοικτή επιστολή του σημειώνοντας ότι συνεχίζει να διεκδικεί δυναμικά το καλύτερο για τους συνδημότες του ως Ανεξάρτητος Δημοτικός Σύμβουλος Στροβόλου.
Αποχωρεί από την δημοτική ομάδα του Δημοκρατικού Κόμματος στον Δήμο Στροβόλου ο Στέλιος Γεωργίου ο οποίος από τούδε και στο εξής, όπως αναφέρει, θα εκτελεί καθήκοντα ως ανεξάρτητος Δημοτικός Σύμβουλος.
Αυτό αναφέρει ο ίδιος σε ανοικτή επιστολή του σημειώνοντας ότι συνεχίζει να διεκδικεί δυναμικά το καλύτερο για τους συνδημότες του ως Ανεξάρτητος Δημοτικός Σύμβουλος Στροβόλου.
Προσθέτει ότι η παρουσία του τα τελευταία χρόνια, στη θέση του Δημοτικού Συμβούλου στον Δήμο Στροβόλου, «υπήρξε δραστήρια αφού βρέθηκα σε μία θέση ευθύνης και ανιδιοτελούς προσφοράς προς τους συνδημότες και συμπολίτες μου».
ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ Συνεχίζω να διεκδικώ δυναμικά το καλύτερο για τους συνδημότες μου ως Ανεξάρτητος Δημοτικός Σύμβουλος ΣτροβόλουΗ παρουσία μου τα τελευταία χρόνια, στη θέση του Δημοτικού Συμβούλου στον Δήμο Στροβόλου υπήρξε δραστήρια αφού βρέθηκα σε μία θέση ευθύνης και ανιδιοτελούς προσφοράς προς τους συνδημότες και συμπολίτες μου.
Σε κάθε περίπτωση λήψης αποφάσεων νιώθω μεγάλο το αίσθημα της ευθύνης τόσο απέναντι στους συμπολίτες μου που με ψήφισαν όσο και σ’ αυτούς που δεν με ψήφισαν, αφού η δική μου ψήφος στο Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Στροβόλου επηρεάζει και καθορίζει στο μέτρο της λογικής τις ζωές και την καθημερινότητα όλων μας.
Γνώμονας των θέσεων που εξέφραζα και συνεχίζω μέχρι αυτή τη στιγμή να εκφράζω παραμένει το καλώς νοούμενο συμφέρον των δημοτών του Στροβόλου.
Πάντοτε θα υπάρχουν διαφωνίες και αντίθετες απόψεις μέσα σε δημοκρατικά εκλεγμένα όργανα - ένα ισχυρό στοιχείο της Δημοκρατίας - αφού μέσα από διάλογο και έλλογα επιχειρήματα οδηγούμαστε στις αποφάσεις της πλειοψηφίας.
Είμαι ιδιαίτερα ευτυχής που ανέκαθεν εργαζόμουν σε υπερκομματικό επίπεδο, χωρίς να ακολουθώ οδηγίες από κανένα κόμμα, με στόχο το όφελος των συμπολιτών και της πόλης μου.
Κάποιες φορές όμως οι απόψεις και οι αξίες μας υπερβαίνουν τις όποιες διαφωνίες και αντιθέσεις στις οποίες επιλέγουμε να παραμένουμε σταθεροί.
Έτσι, γι’ αυτόν ακριβώς τον λόγο και μέσω αυτής της ανοιχτής επιστολής μου, θα ήθελα να γνωστοποιήσω την αποχώρησή μου από την ομάδα του Δημοκρατικού Κόμματος στο Δημοτικό Συμβούλιο Στροβόλου και την συνέχιση των δραστηριοτήτων μου ως ανεξάρτητος Δημοτικός Σύμβουλος.
Συνεχίζω με την ίδια και ακόμα μεγαλύτερη διάθεση για δουλειά, τόλμη και αποφασιστικότητα ώστε ο Δήμος μας να λειτουργεί υπέρ των συμπολιτών μας και τη βελτίωση της καθημερινότητας όλων μας.
Ζούμε στον δεύτερο μεγαλύτερο Δήμο της Κύπρου και έχουμε ευθύνη να συνεχίσουμε να είμαστε παράδειγμα για όλους.
Τέλος, ευχαριστώ το Δημοκρατικό Κόμμα που με στήριξε ως υποψήφιο Δημοτικό Σύμβουλο.
Στέλιος Γεωργίου
Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Στροβόλου
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.