![Καθαιρεθείς ιερέας-ναρκέμπορος ασκεί το επάγγελμα του δικηγόρου](https://politis.com.cy/temp/images/220x143/cache_220x143_Crop_medium_817619_472966_24_07_26_212321.png)
![Πολίτης logo](images/politisLogo_white.png)
![Logicom logo](images/logicom-white.png)
Ήταν άλλο επίπεδο η Εθνική Νορβηγίας απέναντι στην Εθνική μας και η ήττα με 3-1 με την οποία επιστρέφουμε από το Όσλο, μπορεί να θεωρηθεί και ως «τιμητική» αφού ο αντίπαλος ήταν καταιγιστικός. Ούτε αυτή η σειρά παιχνιδιών έφερε κέρδος και έτσι με μηδέν βαθμούς σε τρία ματς παραμένουμε στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα.
Σίγουρα, σε έναν όμιλο (1ος) με Ισπανία, Σκωτία, Νορβηγία και Γεωργία δεν προσδοκούσαμε πολλά πράγματα. Όμως, κάποτε πρέπει να σταματήσουμε να λέμε: «Κάναμε καλή προσπάθεια». Κάποτε πρέπει να γίνουν και υπερβάσεις. Και αυτό πρέπει να το αντιληφθούν άπαντες, τόσο η τεχνική ηγεσία όσο και οι παίκτες. Σαφώς και έλειπαν σημαντικές μονάδες από αυτή τη σειρά παιχνιδιών, όμως δεν αποτελεί δικαιολογία. Δυστυχώς, κάθε φορά που ολοκληρώνει τα παιχνίδια της η Εθνική, κυριαρχεί το ίδιο ερώτημα. Μπορούμε για περισσότερα; Αυτό μόνο οι ίδιοι οι διεθνείς μπορούν να το «απαντήσουν». Όταν βλέπουμε άλλες Εθνικές που κάποτε ήταν στα μέτρα μας να προοδεύουν, προσδοκούμε πολύ περισσότερα, όποιος και αν είναι ο αντίπαλος. Γιατί στο παρελθόν είχαμε θετικά αποτελέσματα και με μεγαθήρια.
Αυτό είναι που βαρέθηκε και ο κόσμος που ολοένα και απομακρύνεται. Την αδυναμία να κερδίσουμε ακόμα και Εθνικές που παλιότερα τις είχαμε για… πλάκα. Φυσικά, ο κόσμος πρέπει να στηρίζει την Εθνική και δεν αποτελεί δικαιολογία το γεγονός ότι δεν πάει στο γήπεδο να δει την Εθνική. Όμως, η πραγματικότητα είναι εκεί και «πονάει». Και όσο δεν έρχονται καλά αποτελέσματα, θα μειώνεται δραματικά το ενδιαφέρον του για την ομάδα που μας ενώνει, την Εθνική.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.