Συγκινητικά ήταν τα όσα έγιναν σε μια κηδεία στις Ράχες Φθιώτιδας, όπου ο σκύλος του θανόντος πήδηξε μέσα στη νεκροφόρα, ενώ την ώρα της λειτουργίας στεκόταν έξω από την πόρτα του ναού!
Ακόμα μία ιστορία που επιβεβαιώνει πως ο σκύλος είναι ο πιο πιστός φίλος του ανθρώπου. Ο συγκεκριμένος σκύλος ακούει στο όνομα “Λάκης” και είχε να δει το ηλικιωμένο αφεντικό του, περίπου δύο μήνες, αφού νοσηλευόταν με σοβαρό πρόβλημα υγείας. Σήμερα το πρωί όμως την ώρα που μετέφεραν τη σορό με τη νεκροφόρα, ο σκύλος πήδηξε μέσα στη νεκροφόρα και αρνούνταν να κατέβει.
Όταν έφτασαν στην εκκλησία, ο σκύλος προσπάθησε να μπει στο ναό, και καθόλη τη διάρκεια που γινόταν η εξόδιος ακολουθία καθόταν έξω από την πόρτα του ναού.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.