![Live streaming: Και τώρα η Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 - Το Παρίσι υπόσχεται να μας μείνει αξέχαστη](https://politis.com.cy/temp/images/220x143/cache_220x143_Crop_medium_817592_1759841_24_07_26_203441.png)
![Πολίτης logo](images/politisLogo_white.png)
![Logicom logo](images/logicom-white.png)
Ανταποκρινόμενοι άμεσα και με αγάπη, οι άνθρωποι της Κωτσόβολος ένωσαν τις δυνάμεις τους για καλό σκοπό και συγκέντρωσαν σχολικά είδη, προκειμένου να ενισχύσουν παιδιά ευάλωτων οικογενειών, στο πλαίσιο της εκστρατείας του ΠΣΣΕ «ΟΛΑ τα παιδιά με σχολικά».
Συγκεκριμένα, ύστερα από κάλεσμα της εταιρείας, οι εργαζόμενοί της στα τρία καταστήματα της Κωτσόβολος σε Λευκωσία, Λεμεσό και Πάφο κινητοποιήθηκαν άμεσα και συγκέντρωσαν σχολικές τσάντες, κασετίνες, τετράδια, γραφική ύλη, βιβλία, παραμύθια, εκπαιδευτικά παιχνίδια, σνακ μακράς διάρκειας, χυμούς κ.α., τα οποία στη συνέχεια παρέδωσαν στα Σώματα Εθελοντών στις τρεις επαρχίες.
Η εκστρατεία «ΟΛΑ τα παιδιά με σχολικά» υλοποιείται για 9η συνεχόμενη χρονιά και έχει στόχο να έχουν όλα τα παιδιά τα απαραίτητα σχολικά είδη με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Μέχρι σήμερα, μέσω της συγκεκριμένης πρωτοβουλίας του ΠΣΣΕ, έχουν βοηθηθεί πέραν των 20.600 ευάλωτων οικογενειών.
Για άλλη μια φορά, οι άνθρωποι της Κωτσόβολος, ένωσαν τις δυνάμεις τους στηρίζοντας πρωτοβουλίες για μία Καλύτερη Ζωή, προσφέροντας σε μικρά παιδιά χαμόγελα και ελπίδα για τη νέα σχολική χρονιά.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας www.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.