Βόλεϊ (γυναικών): Τρίποντο ψυχολογίας για ΑΕΛ, έδειξε χαρακτήρα η Ανόρθωση

Το πρώτο τρίποντο ψυχολογίας πήρε η Robo Markets ΑΕΛ. Η ομάδα της Λεμρσού κέρδισε στο ντέρμπι της πρεμιέρας της ΑΕΚ με 3-0 σετ και πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο νέο πρωτάθλημα. Η ΑΕΚ πάλεψε στα ίσια και έδειξε ότι θα τα δώσει όλα και φέτος για τη διάκριση.

Πέρασε από συμπληγάδες η Ανόρθωση

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ανόρθωση στο «Αφροδίτη». Οι νταμπλούχες και σούπερ πρωταθλήτριες κέρδισαν στο «Αφροδίτη» τον πανίσχυρο φέτος Korantina Homes Παφιακό με 0-3 σετ σε ένα πολύ ωραίο αγώνα που κρίθηκε σε ενανήντα λεπτά και κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες. Η Ανόρθωση είχε μια πολύ δύσκολη αποστολή αφού η ομάδα της Πάφου θέλει τη διάκριση φέτος και έχει τα φόντα να πρωταγωνιστήσει.

Άφησε υποσχέσεις ο Απόλλωνας

Υποσχέσεις για μια επιτυχημένη σεζόν άφησε στο Αυγόρου ο Property Gallery Απόλλων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, κερδίζοντας με 3-0 σετ το ΘΟΙ στην Τεχνική Σχολή Αυγόρου. Το νέο πρότζετ των Λεμεσιανών πήρε βαθμό λίαν καλώς απέναντι στην ομάδα του Αυγόρου που δεν ανταποκρίθηκε δείχνοντας έχει πολλή δουλειά.

Με άνεση η πρώτη νίκη της Ολυμπιάδας

Με άνεση η Ολυμπιάδα που έχει βλέψεις τίτλου τη φετινή χρονιά κέρδισε τη νεοφώτιστη Ομόνοια με 3-0 σετ και πήρε το πρώτο τρίποντο. Η τεχνική ηγεσία της Ολυμπιάδας δοκίμασε παίκτριες και σχήματα απέναντι στις πράσινες που έπαιξαν φιλότιμα στην παρθενική εμφάνιση στην πρώτη κατηγορία.