ΒΙΝΤΕΟ: Νέο πανέμορφο τέρμα του Εφραίμ, το πέταξε γρήγορα στα σκουπίδια η Εθνική

Με τις ιδανικότερες προϋποθέσεις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο για την Εθνική Κύπρου απέναντι στη Σκωτία, καθώς στο 47′ ήρθε η ισοφάριση με ένα εκπληκτικό τέρμα του Εφραίμ.

Ο Κάστανος εκτέλεσε φάουλ, ο Γκάλαχερ έδιωξε με το κεφάλι, και ο εξτρέμ του ΑΠΟΕΛ στην επαναφορά με εξαιρετικό στυλ έπιασε το απευθείας σουτ στον αέρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον Μαρσιάλ.

Έτσι, ήρθε το 1-1 και ο Εφραίμ χρίστηκε τελικά σκόρερ σ’ αυτό το παιχνίδι, καθώς του είχε ακυρωθεί καθαρό γκολ στα αρχικά στάδια του πρώτου ημιχρόνου (δείτε εδώ).

Η Εθνική, όμως, πέταξε αυτό το πανέμορφο τέρμα γρήγορα στα σκουπίδια, καθώς έξι λεπτά αργότερα η Σκωτία μπήκε εκ νέου μπροστά στο σκορ, με δράστη τον Μακγκίν, ο οποίος πέτυχε το 2-1..