Τραγικός ΑΠΟΕΛ, κάνει ό,τι θέλει η Ντουντελάνζ – Έξαλλος ο Ντολ

Ένα πολύ άσχημο πρώτο ημίχρονο έκανε ο ΑΠΟΕΛ απέναντι στην Ντουντελάνζ στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League.

Η ομάδα του Λουξεμβούργου έκανε ό,τι ήθελε στο ΓΣΠ, με τους γαλαζοκιτρίνους να παρουσιάζονται αρκετά μουδιασμένοι και με πολύ κακό αγωνιστικό πρόσωπο.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν συνολικά εννέα φορές στην εστία του Μπέλετς και στο 34’ έστειλαν ισχυρή προειδοποίηση στην ομάδα της Λευκωσίας, όταν ο Στολζ έδωσε έτοιμο γκολ στον Μεντί που όμως δεν βρήκε σωστά την μπάλα – πάντως φάνηκε να είναι οφσάιντ ο τελευταίος.

Ένα λεπτό αργότερα, όμως, ο ΑΠΟΕΛ πλήρωσε τα λάθη και η Ντουντελάνζ εξαργύρωσε την προσπάθεια που κατέβαλε, με τον Σινανί να φεύγει στην πλάτη της άμυνας και να νικάει τον Μπέλετς για το 1-0.

Ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ, Τόμας Ντολ, ήταν αρκετά έξαλλος από τα όσα παρουσίασε η ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο και πολύ γρήγορα σήκωσε ποδοσφαιριστές από τον πάγκο για ζέσταμα.

Συγκεκριμένα πριν το γκολ ξεκίνησαν προετοιμασία οι Άλεφ, Τάμαρι και Ζοαοζίνιο, ενώ όπως μεταφέρθηκε από τη CytaVision ο Γερμανός τεχνικός έκανε αρκετές συστάσεις στον προωθημένο Πάβλοβιτς να βγαίνει πιο πίσω για να μπορέσει να πάρει μπάλα και να προωθηθεί το παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ.