Τα έκανε… θάλασσα η Τσέλσι, συνεχίζεται το θρίλερ για την τετράδα της Premier League (video)

Το θρίλερ για τις ομάδες που θα συμπληρώσουν την τετράδα της Premier League θα συνεχιστεί.

Η Μπέρνλι υποχρέωσε σε οδυνηρή απώλεια βαθμών την Τσέλσι στο «Στάμφορντ Μπριτζ», αποσπώντας ισοπαλία 2-2 από τους μπλε στην αναμέτρηση με την οποία έκλεισε η αυλαία της 35ης αγωνιστικής.

Ένα αποτέλεσμα που έβαλε μεν την ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι στην πρώτη τετράδα, αλλά με Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που ακολουθούν στο -1 και στους -3 βαθμούς, αντίστοιχα, να έχουν παιχνίδι λιγότερο, όπως και η Τότεναμ με την οποία ισοβαθμεί η Τσέλσι.

Τα πάντα σε αυτή την αναμέτρηση συνέβησαν στα πρώτα είκοσι τέσσερα καταιγιστικά λεπτά: οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τζεφ Χέντρικ στο 8ο λεπτό, οι Λονδρέζοι απάντησαν με τους Νγκολό Καντέ στο 12ο λεπτό και Γκονζάλο Ιγκουαΐν στο 14ο λεπτό, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Άσλεϊ Μπαρνς.