Στα πέναλτι νίκησε την ΑΕΚ η Ομόνοια, ραντεβού με ΑΠΟΕΛ στους τελικούς!

Ραντεβού με τον ΑΠΟΕΛ στους τελικούς του πρωταθλήματος φούτσαλ έκλεισε η Ομόνοια! Το «τριφύλλι» πήρε δραματική πρόκριση στο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία» σε βάρος της ΑΕΚ, επικρατώντας με 4-3 στη διαδικασία των πέναλτι, συμπληρώνοντας το 2-1 στις νίκες!

Μετά από ένα κλειστό παιχνίδι, όπου μίλησαν οι άμυνες, οι δύο ομάδες έμειναν στο 3-3 στην κανονική διάρκεια του αγώνα, με την Ομόνοια να ισοφαρίζει ενάμισι λεπτό πριν από το τέλος με φοβερό μακρινό σουτ του Μαντέλι!

Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι, αφού οι παίκτες των δύο ομάδων ενδιαφέρθηκαν περισσότερο στο πώς θα προστάτευαν τις εστίες τους. Τη μεγαλύτερη ευκαιρία στην παράταση την έχασε η Ομόνοια, με το δοκάρι του Μαντέλι, που ήταν συνολικά και το έβδομο για τους πράσινους στο παιχνίδι!

Στα πέναλτι οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν ψύχραιμοι, πετυχαίνοντας όλα τα χτυπήματά τους και πήραν τη νίκη με 4-3, κλείνοντας τη σειρά!