Φόρμα αναζήτησης

Νικητές «Σπίθα» Λατσιών και Γιάννης Κωνσταντινίδης

Η σκοπευτική ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου «Σπίθα» Λατσιών και ο κυνηγός Γιάννης Κωνσταντινίδης του Κ.Σ «Πολύκαττος» Αγίας Μαρίνας Ξυλιάτου ήταν οι νικητές στον τέταρτο αγώνα του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας.

Ο αγώνας, στον οποίο οι συμμετοχές κυνηγών και σκοπευτών ξεπέρασαν τους 120 έγινε την περασμένη Κυριακή 9 Ιουνίου, στις εγκαταστάσεις σπόρτιγκ του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης» στα Λατσιά, με αθλοθέτη την Ασφαλιστική Εταιρία CNP CYPRIA LIFE.

Η νικήτρια ομάδα του Κ.Σ «Σπίθα», με τους Κύπρο Κυπριανού, Μάριο Καραπατάκη, Χρίστο Παρασκευαΐδη, Γιάννο Ιωάννου και Κούλλη Ανδρέου, και με συνολικό αποτέλεσμα 166/200, πήρε με σχετική άνεση τη νίκη, ενώ δεύτερη κατετάγη η ομάδα του Κ.Σ «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου με 149/200 και τρίτη η ομάδα του «Πολύκαττου» Αγίας Μαρίνας με 147/200.

Στην Α’ κατηγορία των κυνηγών, πίσω από το νικητή Γιάννη Κωνσταντινίδη που πέτυχε 44/50 τερμάτισαν οι αθλητές του Κ.Σ  «Σπίθα» Κύπρος Κυπριανού και Μάριος Καραπατάκης με 43/50 και 41/50 αντίστοιχα, ενώ στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Κώστας Χατζηαντωνίου με 42/50, στους βετεράνους κυνηγούς ο Ηλίας Χαραλάμπους με 37/50 και στους έφηβους ο Ιωάννης Φιλίππου με 33/50.

Στις κατηγορίες των σκοπευτών, οι Δάκης Αντωνίου και Μάριος Πετρίδης, με 46/50 ήταν οι νικητές στην Α’ και Β’ κατηγορία αντίστοιχα, ενώ ο Κυριάκος Πατσαλίδης με 42/50 πρώτευσε στους βετεράνους σκοπευτές. Τέλος, στις επανεγγραφές (Re-Entries) ο σκοπευτής Νίκος Χατζηαποστόλου πήρε την πρώτη θέση με 44/50.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του τέταρτου αγώνα του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα:

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Κυνηγετικός Σύλλογος «Σπίθα» Λατσιών 166/200
  2. Κυνηγετικός Σύλλογος «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου 149/150
  3. Κυνηγετικός Σύλλογος «Πολύκαττος» Αγ. Μαρίνας 147/200

ΚΥΝΗΓΟΙ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1.Γιάννης Κωνσταντινίδης    «Πολύκαττος» Αγ. Μαρίνας  44/50

  1. Κύπρος Κυπριανού «Σπίθα» Λατσιών 43/50
  2. Μάριος Καραπατάκης «Σπίθα» Λατσιών 41/50
  3. Κώστας Χύτης «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου 41/50
  4. Χρίστος Παρασκευαΐδης «Σπίθα» Λατσιών 41/50
  5. Γιάννος Ιωάννου «Σπίθα» Λατσιών 41/50

ΚΥΝΗΓΟΙ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

  1. Κώστας Χατζηαντωνίου Κ.Ε. Λευκωσίας 42/50
  2. Ανδρέας Κύλινδρος Κ.Ε. Λυθροδόντα 40/50
  3. Σάββας Χρίστου Κ.Ε. Λυθροδόντα 39/50
  4. Παύλος Παύλου «Φτέλια» Γερίου 39/50
  5. Πόλυς Πολυδώρου Κ.Ε. Λευκωσίας 38/50
  6. Αντώνης Αντωνίου Κ.Ε. Λεμεσού 38/50

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ

  1. Ηλίας Χαραλάμπους «Πλουμί» Κοκκινοτριμιθιάς 37/50
  2. Κώστας Φωτόπουλος «Πλουμί» Κοκκινοτριμιθιάς   31/50
  3. Θανάσης Κωνσταντίνου «Πολύκαττος» Αγ. Μαρίνας 31/50

ΕΦΗΒΟΙ

  1. Ιωάννης Φιλίππου Κ.Ε. Λευκωσίας 33/50
  2. Γιάννης Νεοφύτου «Πανσόλειος» Ευρύχου 32/50
  3. Μιχάλης Ζήσιμος «Σπίθα» Λατσιών 26/50

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

  1. Δάκης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 46/50
  2. Νεόφυτος Νεοφύτου ΣΚΟΛΕΥ 45/50
  3. Νίκος Χατζηαποστόλου ΣΚΟΛΕΥ 43/50

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

  1. Μάριος Πετρίδης Κ.Σ «Ταμασού» 46/50
  2. Πέτρος Δανιήλ ΣΚΟΛΕΥ 40/50
  3. Σπύρος Χατζηπαπάς «Σπίθα» Λατσιών 39/50

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ

  1. Κυριάκος Πατσαλίδης ΣΚΟΚΕΡ 42/50
  2. Ανδρέας Εφέ Κ.Ε. Λυθροδόντα 39/50