Ξεκίνησαν… απ’ το 1-1 στο Μακάρειο!

Δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο είχαμε στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής, ανάμεσα σε Δόξα και Ολυμπιακό στο Μακάρειο!

Η ομάδα της Κατωκοπιάς ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό όταν μετά από σέντρα-σουτ του Μέσκα, ο Μπάιζα αιφνιδιάστηκε, η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του κι ακολούθως στρώθηκε στον Χαραλάμπους, που με σουτ έκανε το 1-0.

Στο 6ο λεπτό «απάντησαν» οι μαυροπράσινοι, αφού ο Ζαχαρίου εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα του Ντουβεντρού (έπειτα από τακουνάκι του Μπιλάλ) και από κοντά στο δεύτερο δοκάρι έκανε εύκολα το 1-1.