ΒΙΝΤΕΟ: Απίστευτο και ΑΠΟΕΛίστικο, μέσα σε 4’ ανάτρεψε το 0-2

Για 52’ ο ΑΠΟΕΛ δεν βλεπόταν, η Ντουντέλανζ έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο του ΓΣΠ και είχε προηγηθεί με 2-0, όμως από εκείνο το σημείο και έπειτα οι μηχανές των γαλαζοκιτρίνων άναψαν και ήρθαν τα πάνω κάτω.

Στο 54′ μείωσε σε 1-2,  με ωραία κεφαλιά του Πάβλοβιτς έπειτα από σέντρα του Ζοαοζίνιο, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι για ανατροπή του Τάμαρι στην περιοχή! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντε Βινσέντι ο οποίος ευστόχησε και στο 56′ έγινε το 2-2!

Ο ΑΠΟΕΛ δεν έμεινε μέχρι εκεί, καθώς βάλθηκε να… τρελάνει τον κόσμο του. Στο 58ο λεπτό ολοκλήρωσε τη σπουδαία ανατροπή (τρία γκολ σε πέντε λεπτά), όταν μετά από προσπάθεια του Ντε Βινσέντι, ο Τάμαρι σούταρε, ο Ζουμπέρ απέκρουσε και ο Πάβλοβιτς στο… ριμπάουντ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-2!