Τα στιγμιότυπα του Πάφος-Νέα Σαλαμίνα (video)

Την πρώτη της νίκη μετά από έξι σερί αγώνες πρωταθλήματος χωρίς τρίποντο πανηγύρισε η Πάφος, που επικράτησε με 1-0 της Νέας Σαλαμίνας στο «Στέλιος Κυριακίδης», στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και πρώτης του β’ γύρου. Το «χρυσό» γκολ για τους Παφίτες, που ήταν ανώτεροι και δίκαια πήραν τους τρεις βαθμούς, το πέτυχε ο Αραγιούρι με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 58ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη, που ήταν η μόλις τρίτη της στο πρωτάθλημα, η Πάφος ανέβηκε στην όγδοη θέση και τους 12 βαθμούς, στο -2 από τη Νέα Σαλαμίνα που δέχθηκε δεύτερη σερί ήττα και έκτη συνολικά στη σεζόν. Σημειώνεται πως οι ερυθρόλευκοι, που υστέρησαν αρκετά, έπαιξαν στο τελευταίο ημίωρο με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χριστοφόρου στο 59′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα (τρία λεπτά μετά την πρώτη).

Στιλ: «Αυτή τη φορά τα καταφέραμε» – Αποθέωσε Αντωνίου, μίλησε για προπονητή

Πουρσαϊτίδης: «Ήταν σοκ, πρώτη φορά είδα έτσι την ομάδα μου – Δεν υπάρχουν λεφτά για μεταγραφές»