Τα στιγμιότυπα του Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ! (video)

Στο 0-0 ολοκληρώθηκε το «αιώνιο» ντέρμπι ανάμεσα σε Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ! Σε ένα παιχνίδι με λίγες καλές φάσεις και αρκετά μέτριο θέαμα, πράσινοι και γαλαζοκίτρινοι έμειναν στη λευκή ισοπαλία και παίρνουν από έναν βαθμό.

«Θρίλερ» στο φινάλε και ισόπαλο το ντέρμπι!

Πήγε να το… «τινάξει» ο Τιμόθεος, διόρθωσε το λάθος του με λάθος

Ούτε τώρα η Ομόνοια, διεύρυνε το σερί ο ΑΠΟΕΛ

Η φάση που στιγμάτισε τον αγώνα ήρθε στο 85ο λεπτό, με τον ρεφ Τιμόθεο Χριστοφή να σφυρίζει λανθασμένα πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ, για παράβαση του Λανγκ στον Τάμαρι. Ο Ντε Βινσέντι εκτέλεσε επτά λεπτά αργότερα (μεσολάβησε διακοπή λόγω ρίψης αντικειμένων από οπαδούς της Ομόνοιας) αλλά αστόχησε, με τους γαλαζοκίτρινους να χάνουν τεράστια ευκαιρία να πάρουν το τρίποντο.

Αξίζει πάντως να σημειωθεί πως ο ΑΠΟΕΛ δικαιούνταν άλλο πέναλτι στο 24ο λεπτό, για παράβαση του Λέτσιακς στον Τάμαρι πάνω στη γραμμή της περιοχής, ενώ νωρίτερα (3′) είχαν ζητήσει ακόμη ένα (Σάβιτς-Λανγκ) που ορθώς δεν είχε δοθεί.

Από πλευράς πρασίνων… μοιραίος μπορεί να χαρακτηριστεί ο Τιάγκο που με την έναρξη του β’ ημιχρόνου έχασε τεράστια ευκαιρία, αστοχώντας από τα δύο μέτρα και μπροστά σε κενή εστία.