Πάμπος: «Οι 300-400 είναι εδώ / Ο ΑΠΟΕΛ θα βρει τον δρόμο του»

Στο γεγονός πως εν αντιθέσει με άλλα παιχνίδια η ομάδα του δεν έφτιαξε πολλές ευκαιρίες αλλά κατάφερε να σκοράρει στάθηκε ο προπονητής του Ολυμπιακού, Πάμπος Χριστοδούλου μετά τη σπουδαία νίκη επί του ΑΠΟΕΛ με 2-0, που ευχαρίστησε τον κόσμο της ομάδας του και εξέφρασε την άποψη πως οι γαλαζοκίτρινοι θα βρουν τον δρόμο τους…

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Συμφωνώ ότι στα πρώτα 20-25 λεπτά το ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερο. Μπορούσε να σκοράρει. Όμως για εμάς πρώτα απ΄ όλα κερδίσαμε δυο παιδιά. Από εκεί και πέρα πατούσαμε καλύτερα. Ήρθε ο τραυματισμός του Ενόχ αλλά βρήκαμε τα πατήματα μας και σκοράραμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο κινδυνεύσαμε να δεχτούμε την ισοφάριση. Στο δεύτερο γκολ τέλειωσαν όλα και πήραν τον δρόμο τους. Είμαι σίγουρος πως το ΑΠΟΕΛ θα βρει τον δρόμο του. Δεν μπορείς να κρίνεις το ΑΠΟΕΛ από ένα παιχνίδι.

Σε πολλά παιχνίδια είχαμε πολλές ευκαιρίες και δεν σκοράραμε, σήμερα δεν είχαμε πολλές αλλά καταφέραμε να σκοράρουμε. Ευχαριστώ τον κόσμο μας. Οι 300-400 είναι εδώ. Εύχομαι στο ΑΠΟΕΛ καλή συνέχεια. Είναι μια ομάδα που κάνει περήφανη την Κύπρο».