Κόπιτς: «Υπό τις περιστάσεις, ευχαριστημένος»

Διαβάστε όσα δήλωσε ο προπονητής της Πάφου, Ζέλικο Κόπιτς, μετά την ισοπαλία (1-1) με τον Ολυμπιακό στο Μακάρειο, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο 94′ και με δύο αμφισβητούμενες φάσεις στο φινάλε.

«Άγγιξε» την πρώτη νίκη ο Ολυμπιακός, βαθμό στο 94′ η Πάφος – «Φωνές» και από τους δύο!

Τα στιγμιότυπα από το «θρίλερ» στο Μακάρειο (video)

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ζέλικο Κόπιτς:

«Είμαι στην Κύπρο εδώ και έναν χρόνο, καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να κερδίσεις ειδικά εκτός έδρας.

Η πρόθεσή μας ήταν να κερδίσουμε τους τρεις βαθμούς. Όμως αν αναλογιστείς τις συνθήκες, όπως το γήπεδο που ήταν σκληρό και τον αντίπαλο που είναι πολύ δυνατός στις μονομαχίες…

Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν σταθεροί στην άμυνα, όμως στις διεκδικήσεις δεν τα καταφέρναμε λόγω και του αγωνιστικού χώρου. Στο δεύτερο μέρος μπήκαμε πιο επιθετικά και ελέγξαμε το κέντρο και ήμασταν πιο επιθετικοί από τα άκρα. Πιστέψαμε για κάτι καλύτερο και κάναμε και αλλαγή για να είμαστε πιο επιθετικοί.

Ο Ολυμπιακός από ένα λάθος μας σκόραρε, όμως στα τελευταία λεπτά αντιδράσαμε και πήραμε την ισοπαλία στα τελευταία λεπτά. Υπό τις περιστάσεις και όπως εξελίχθηκε το ματς είμαι ευχαριστημένος από το τελικό σκορ».