Διαφωνεί με Πάμπο ο Τόσακ: «Δεν είμαι σίγουρος πως ήμασταν στο ίδιο παιχνίδι»

Διαφώνησε με τα λεγόμενα του Πάμπου Χριστοδούλου ο προπονητής της Πάφου, Κάμερον Τόσακ, μετά το 1-1 με τον Ολυμπιακό στο «Στέλιος Κυριακίδης».

Ο Ουαλός τεχνικός ανέφερε πως δεν είναι σίγουρος πως ήταν στο… ίδιο παιχνίδι και πως είχαν και οι δύο ομάδες ευκαιρίες.

Αναλυτικά όσα ανέφερε:

«Δεν είμαι σίγουρος ότι ήμασταν στο ίδιο παιχνίδι! Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την εμφάνισή μας στο πρώτο μέρος. Δούλεψαν πολύ καλά οι παίκτες μου, μπορούσε να ήταν 2-0 ή 3-0 το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε ο Ολυμπιακός και χάσαμε την πειθαρχία μας για λίγο. Ο αντίπαλος σκόραρε σε μια άτυχη στιγμή για εμάς και στη συνέχεια δείξαμε χαρακτήρα και ισοφαρίσαμε. Στο τέλος είχαν ευκαιρίες και οι δύο ομάδες να σκοράρουν δεύτερο γκολ.

Είναι πολύ σημαντικό που επέστρεψε ο Τόρες, θέλουμε βοήθειες στην επίθεση.

Οι παίκτες μου έχουν βελτιωθεί αλλά έχουμε αρκετή δουλειά. Είχαμε πολλούς τραυματισμούς. Χρειαζόμαστε επιθετικό γιατί δεν γίνεται να μη σκοράρεις όταν φτιάχνεις ευκαιρίες».