Φόρμα αναζήτησης

Πάτρα 2019: Με 49 αθλητές και αθλήτριες η Κύπρος στους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες

Με 49 αθλητές και αθλήτριες σε οκτώ αθλήματα, θα συμμετάσχει η Κύπρος στους 2ους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες που θα διεξαχθούν μεταξύ 25-31 Αυγούστου 2019 στην Πάτρα της Ελλάδας.

Η αποστολή της Κυπριακής Ολυμπιακής Επιτροπής (ΚΟΕ) περιλαμβάνει 28 αθλητές και 21 αθλήτριες. Αρχηγός αποστολής είναι το μέλος του εκτελεστικού συμβουλίου της ΚΟΕ Δρ. Μιχάλης Κρασιάς και βοηθοί αρχηγοί αποστολής το μέλος του Ε.Σ. της ΚΟΕ Κάλλη Χατζηιωσήφ και ο λειτουργός Γιώργος Παναγίδης.

Όλα τα αθλήματα θα διεξαχθούν στο παραλιακό μέτωπο της Πάτρας, με εξαίρεση το αγώνισμα του σλάλομ του Θαλάσσιου Σκι το οποίο θα λάβει χώρα στη λίμνη Στράτου έξω από το Αγρίνιο, ογδόντα περίπου χιλιόμετρα βόρεια της Πάτρας.

Το μεσημέρι της Δευτέρας 19 Αυγούστου πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό Μέγαρο η καθιερωμένη οργανωτική σύσκεψη πριν τους Αγώνες, όπου το παρών τους έδωσε η διοικητική ομάδα και οι εκπρόσωποι των αθλημάτων.

Αναλυτικά η κυπριακή αποστολή για τους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες:

ΔΙΟΙΚΗΣΗ
Δρ. Κρασιάς Μιχάλης – ΑΡΧΗΓΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Χατζηιωσήφ Κάλλη – Β. ΑΡΧΗΓΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Παναγίδης Γιώργος – Β. ΑΡΧΗΓΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ

ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ
Αντωνίου Κλεάνθης
Αργυρού Στέφανη

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
Σοφιόπουλος Νίκος – ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ
Μιλτιάδους Ηρόδοτος – ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ

ΑΘΛΗΜΑΤΑ

AQUATHLON
1. Χρήστου Χρήστος – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
2. Αντωνίου Παναγιώτης – ΑΘΛΗΤΗΣ
3. Περικλέους Σταυρούλλα – ΑΘΛΗΤΡΙΑ

BEACH HANDBALL
1. Παναγιώτου Σταύρος – ΣΥΝΟΔΟΣ
2. Σαββίδης Τηλέμαχος – ΣΥΝΟΔΟΣ
3. Ματθαίου Κύπρος – ΣΥΝΟΔΟΣ
4. Ορφανού Κώστας – ΣΥΝΟΔΟΣ
5. Ανδρέου Ανδρέας – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
6. Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
7. Κτωρής Ιωάννης – ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ
8. Ιωάννου Άντρια – ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ
9. Χριστοδούλου Κωνσταντίνος – ΑΘΛΗΤΗΣ
10. Ιωάννου Αναστάσιος – ΑΘΛΗΤΗΣ
11. Τσιβίκος Θεμιστοκλής – ΑΘΛΗΤΗΣ
12. Κυπριανού Ξένιος – ΑΘΛΗΤΗΣ
13. Αργυρού Ιούλιος – ΑΘΛΗΤΗΣ
14. Στυλιανού Γεώργιος – ΑΘΛΗΤΗΣ
15. Χαραλάμπους Κωνσταντίνος – ΑΘΛΗΤΗΣ
16. Προκοπίου Πέτρος – ΑΘΛΗΤΗΣ
17. Μπότσαρης Δημήτρης – ΑΘΛΗΤΗΣ
18. Παπατρύφωνος Χαράλαμπος – ΑΘΛΗΤΗΣ
19. Τάκη Άντρια – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
20. Λύτρα Περσεφόνη – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
21. Κκαϊλά Γεωργία – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
22. Μαρσελλή Μαρία – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
23. Ζήνωνος Ελένη – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
24. Ιωάννου Βάσω – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
25. Ηλία Μαλβίνα – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
26. Παπά Μαγδαληνή – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
27. Έλληνα Λητώ – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
28. Κωνσταντινίδου Αλεξάνδρα – ΑΘΛΗΤΡΙΑ

BEACH TENNIS
1. Αλκιβιάδης Φίλιπ – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
2. Βυρίδης Μάριος – ΑΘΛΗΤΗΣ
3. Γεωργίου Σπύρος – ΑΘΛΗΤΗΣ
4. Γεωργίου Ντιν Κωνσταντίνος – ΑΘΛΗΤΗΣ
5. Κουτρουζάς Κρίστοφερ – ΑΘΛΗΤΗΣ
6. Ξενοφώντος Ελεονώρα – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
7. Τσανγκαρίδου Άντρια – ΑΘΛΗΤΡΙΑ

BEACH VOLLEY
1. Γεωργίου Ιωάννης – ΣΥΝΟΔΟΣ
2. Πετρίδης Λίνος – ΣΥΝΟΔΟΣ
3. Κουτουλέας Ευάγγελος – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
4. Σαββίδης Ανδρέας – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
5. Χρυσοστόμου Γεώργιος – ΑΘΛΗΤΗΣ
6. Λιοτατής Αντώνιος – ΑΘΛΗΤΗΣ
7. Αποστόλου Δημήτρης – ΑΘΛΗΤΗΣ
8. Σιαπάνης Σωτήρης – ΑΘΛΗΤΗΣ
9. Αγγελοπούλου Μαριότα – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
10. Ζεμπύλα Έρρικα – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
11. Κωνσταντοπούλου Ζωή – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
12. Κωνσταντίνου Μανωλίνα – ΑΘΛΗΤΡΙΑ

BEACH WRESTLING
1. Λεωνίδης Ορέστης – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
2. Μάμα Στέλιος – ΑΘΛΗΤΗΣ
3. Λουκαΐδης Κλεόβουλος – ΑΘΛΗΤΗΣ

CANOE
1. Κυριάκου Μιχάλης – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
2. Χρισροφή Σιμόν – ΑΘΛΗΤΗΣ
3. Κλεάνθους Στεφάν – ΑΘΛΗΤΗΣ
4. Παύλου Χριστιάνα – ΑΘΛΗΤΡΙΑ

OPEN WATER SWIMMING
1. Στυλιανού Νικόλας – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
2. Μανώλη Χρήστος – ΑΘΛΗΤΗΣ
3. Τζιρτζιπής Σταύρος – ΑΘΛΗΤΗΣ
4. Τουλούμης Νικόλας – ΑΘΛΗΤΗΣ
5. Μικελλίδη Νικόλ – ΑΘΛΗΤΡΙΑ

WATER SKI
1. Αναστασίου Λάκης – ΣΥΝΟΔΟΣ
2. Κόκκινος Γιάννης – ΑΘΛΗΤΗΣ
3. Ζέφκας Παναγιώτης – ΑΘΛΗΤΗΣ
4. Κωνσταντίνου Άρτεμις – ΑΘΛΗΤΡΙΑ
5. Παντελή Σωτηρούλλα – ΑΘΛΗΤΡΙΑ