ΝΒΑ: Πενηντάρισαν με Αντετοκούνμπο οι Μπακς, απροσπέλαστο εμπόδιο και για τους Χόρνετς (video/pic)

Μία ακόμα εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, οδηγώντας τους Μιλγουόκι Μπακς, στην επικράτηση με 131-114 επί των Σάρλοτ Χόρνετς.

Τα «ελάφια» δυσκολεύτηκαν για ένα ημίχρονο απέναντι στους μαχητικούς Χόρνετς, αλλά όταν πάτησαν γκάζι δεν κοίταξαν πίσω τους φτάνοντας στο ζητούμενο.

Με τη δέκατη τρίτη σερί νίκη τους εντός έδρας έφτασαν τις πενήντα νίκες στην κανονική περίοδο, επίτευγμα που προς το παρόν δεν έχει καταφέρει καμία άλλη ομάδα στην άλλη άκρη του Ατλαντικού.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πρόσθεσε άλλο ένα double double στο ενεργητικό του, με τον Λόπεζ να σημειώνει 25 και τους Μίροτιτς, Μπρόγκντον να έχουν από 18 έκαστος.

Μάλιστα, ο Έλληνας σταρ τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους (5/7 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 10/10 βολές), 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κόψιμο σε μόλις 30 λεπτά συμμετοχής, όντας ο κορυφαίος της ομάδας του σε έναν ακόμη αγώνα της φετινής περιόδου.

Σε αγώνες που διεξήχθησαν τα ξημερώματα της Kυριακής (10/3) στο ΝΒΑ, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Νιου Γιορκ Νικς-Σακραμέντο Κινγκς 94-102
Ατλάντα Χοκς-Μπρούκλιν Νετς 112-114
Μινεσότα Τίμπεργουλβς-Γουάσινγκτον Γουίζαρντς 135-130 (κ.α. 121-121)
Μιλγουόκι Μπακς-Σάρλοτ Χόρνετς 131-114
Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς-Φίνιξ Σανς 127-120
Λος Άντζελες Λέικερς-Μπόστον Σέλτικς 107-120