ΝΒΑ: Με 30άρα του Αντετοκούνμπο οι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες (video/pic)

Με τριάντα πόντους του Γιάννη Αντετοκούνμπο, τους δεκαπέντε από τους οποίους στην τέταρτη περίοδο, οι Μιλγουόκι Μπακς συνέχισαν με νίκη τη μίνι περιοδεία τους στη Δύση, για το πρωτάθλημα του NBA.

Μετά την ήττα στο Σαν Αντόνιο, τα «ελάφια» ταξίδεψαν στο Σαν Φρανσίσκο, όπου επικράτησαν έστω και δύσκολα με 107-98 των Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς. Αυτή, μάλιστα, ήταν η τρίτη στη σειρά νίκη των Μπακς στην έδρα των «πολεμιστών», αλλά η πρώτη στο νέο «Chase Center».

Ο «Greek Freak» για άλλο έναν αγώνα πέτυχε double double με τριάντα πόντους (10/21 σουτ με 1 τρίποντο και 9/13 βολές) και δώδεκα ριμπάουντ, ενώ είχε ακόμη τέσσερις ασίστ και ένα κλέψιμο σε τριάντα δύο λεπτά συμμετοχής.

Εξαιρετικός ήταν και ο παρτενέρ του στην επίθεση, Κρις Μίντλετον, με είκοσι ένα πόντους, ενώ για τους Ουόριορς, ο Άλεκ Μπερκς από τον πάγκο, σημείωσε δεκαεννέα, την ώρα που οι υπόλοιποι έμεινα στα ρηχά, σουτάροντας με το φτωχό 37.2%.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του Γιάννη Αντετοκούνμπο στη νίκη επί των Ουόριορς: