Φόρμα αναζήτησης

Ματσάρα στη Φρανκφούρτη, με Αστάνα η Γιουνάιτεντ (πρόγραμμα Europa)

Μετά το Champions League, ανοίγει απόψε η αυλαία και στο Europa League. Στη δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση εκπροσωπεί τη χώρα μας ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος στον 1ο όμιλο θα αρχίσει τις υποχρεώσεις του απέναντι στην Ντουντελάνζ από το Λουξεμβούργο στο ΓΣΠ (19:55, Cytavision), ενώ την ίδια ώρα στο Μπακού η Καραμπάχ θα υποδεχθεί τη Σεβίλλη.

Από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις των 19:55, ξεχωρίζει αυτή για τον 6ο όμιλο στη Φρανκφούρτη, με την Άιντραχτ, που πέρσι έφτασε μέχρι τα ημιτελικά, να υποδέχεται τη φιναλίστ Άρσεναλ!

Από τα παιχνίδια των 22:00 ξεχωρίζει αυτό της Ρέιντζερς απέναντι στη Φέγενορντ. Το μεγάλο φαβορί της διοργάνωσης, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, φιλοξενεί στο «Όλντ Τράφορντ» την Αστάνα.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55     ΑΠΟΕΛ (ΚΥΠ) – Ντουντελάνζ (ΛΟΥ)

19:55     Καραμπάχ (ΑΖΕ) – Σεβίλλη (ΙΣΠ)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55     Κοπεγχάγη (ΔΑΝ) – Λουγκάνο (ΕΛΒ)

19:55     Ντιναμό Κιέβου (ΟΥΚ) – Μάλμε (ΣΟΥ)

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55     Βασιλεία (ΕΛΒ) – Κρασνοντάρ (ΡΩΣ)

19:55     Χετάφε (ΙΣΠ) – Τραμπζονσπόρ (ΤΟΥ)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55     Λίντσερ (ΑΥΣ) – Ρόζενμποργκ (ΝΟΡ)

19:55     Αϊντχόφεν (ΟΛΛ) – Σπόρτινγκ (ΠΟΡ)

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55     CFR Κλουζ (ΡΟΥ) – Λάτσιο (ΙΤΑ)

19:55     Ρεν (ΓΑΛ) – Σέλτικ (ΣΚΩ)

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55     Σταντάρ Λιέγης (ΒΕΛ) – Γκιμαράες (ΠΟΡ)

19:55     Άιντραχτ Φρ. (ΓΕΡ) – Άρσεναλ (ΑΓΓ)

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00     Ρέιντζερς (ΣΚΩ) – Φέγενορντ (ΟΛΛ)

22:00     Πόρτο (ΠΟΡ) – Γιανγκ Μπόις (ΕΛΒ)

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00     Εσπανιόλ (ΙΣΠ) – Φερεντσβάρος (ΟΥΓ)

22:00     Λουντογκόρετς (ΒΟΥ) – ΤΣΣΚΑ Μ. (ΡΩΣ)

 

9ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00     Βόλφσμπουργκ (ΓΕΡ) – Ολεξάντρια (ΟΥΚ)

22:00     Γάνδη (ΒΕΛ) – Σεντ Ετιέν (ΓΑΛ)

 

10ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00     Γκλάντμπαχ (ΓΕΡ) – Βόλφσμπεργκερ (ΑΥΣ)

22:00     Ρόμα (ΙΤΑ) – Μπασακσεχίρ (ΤΟΥ)

 

11ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00     Γουλβς (ΑΓΓ) – Μπράγκα (ΠΟΡ)

22:00     Σλόβαν (ΣΛΚ) – Μπεσίκτας (ΤΟΥ)

 

12ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00     Μάντσεστερ Γ. (ΑΓΓ) – Αστάνα (ΚΑΖ)

22:00     Παρτιζάν (ΣΕΡ) – Άλκμααρ (ΟΛΛ)