Κράζει και ο ΑΠΟΕΛ τη διαιτησία, αλλά δεν προχωράει σε καταγγελία

Με δικά του παράπονα για τη διαιτησία του Νεόφυτου Νεοφύτου στον αγώνα με την Ένωση απαντά στις διαμαρτυρίες της ομάδας του Παραλιμνίου ο ΑΠΟΕΛ, όμως όπως επεσήμανε ο εκπρόσωπος Τύπου των γαλαζοκιτρίνων, Νεκτάριος Πετεβίνο, δεν πρόκειται να γίνει καταγγελία αφού δεν υπάρχει ουσία. Πάντως, ξεκαθάρισε ότι είναι δικαίωμα της Ένωσης να διαμαρτύρεται για τα λάθη που έγιναν εναντίον της.

«Η Ένωση έχει κάθε δικαίωμα να αναφερθεί στα δικά της. Θεωρώ ότι δικαιολογημένα υπάρχουν παράπονα. Εμείς θα αναφερθούμε σε αυτά που αφορούν τον ΑΠΟΕΛ. Στο 40ο λεπτό είχαμε καθαρό πέναλτι στον Σόουζα. Στο 64’ δόθηκε λάθος κόρνερ και ήρθε το 1-1 και στο 2-1 υπήρχε επιθετικό φάουλ και δεν το είδε. Ο διαιτητής δεν είχε καμία επαφή από το 80’ και μετά. Έπαιξε ρόλο η κακή εντύπωση που αφήνει μια ομάδα όταν από το 64’ μέχρι και το 104’ έκανε καθυστερήσεις.

Αυτό το πράγμα πρέπει να το κακίσουμε κάθε φορά που το βλέπουμε. Κανονικά έπρεπε να είναι 11 τα λεπτά των καθυστερήσεων. Δεν ξέρω πόση ώρα παίχτηκε ποδόσφαιρο στο 2ο ημίχρονο. Είχε παίκτη της ΕΝΠ πο ήταν κάτω και καθόταν και έβλεπε τη μπάλα χωρίς να του συμβαίνει κάτι. Στο 80’ ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι πριν κάνει το σουτ ο Ζοαζίνιο. Αυτά όλα δηλαδή πρέπει να τα χρεώνονται οι ομάδες; Έχουμε δυο γκολ τα οποία κατ’ εμάς κατά εμάς λάθος μέτρησαν. Έχουμε ένα πέναλτι καθαρό πάνω στον Σόουζα» ανάφερε στις δηλώσεις του στο ΣΠΟΡ FM ο Νεκτάριος Πετεβίνος.

Στην ερώτηση αν θα καταγγείλει η διαιτησία του Νεοφύτου είπε: «Θα καταγγείλουμε τον διαιτητή για να πληρώσουμε το παράβολο; Δεν υπάρχει καμία ουσία. Αν δεν αντιλαμβάνονται οι αρμόδιοι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα τότε θα τιμωρηθεί».

Χάρηκε με την ψυχή της η… Αλκή με τα όσα έγιναν στο Ένωση-ΑΠΟΕΛ!