Κοπεγχάγη: Ξινή βγήκε για τον Πιέρο Σωτηρίου η επιστροφή του στα τέρματα, αγωνία για την κατάσταση του (pic)

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν, όπως αναμενόταν, το ευρωπαϊκο παιχνίδι της Κοπεγχάγης με την εξαιρετικά αδύναμη Νιου Σέιντς, όπου η πρωταθλήτρια Δανίας χάρη στη συμβολή του Πιέρου Σωτηρίου μπορεί να σκέφτεται από τώρα τον επόμενο αντίπαλο της στα προκριματικά του Champions League.

Ο Κύπριος διεθνής επιθετικός είδε δίχτυα ξανά μετά από εννέα μήνες με τη φανέλα της Κοπεγχάγης ανοίγοντας το σκορ στο 18ο λεπτό, ενώ ήταν εκείνος που στο 58ο λεπτό κέρδισε πέναλτι δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα του να διπλασιάσει τα τέρματά της.

Η ψεσινή επιτυχία (2-0) της πρωταθλήτριας Δανίας ωστόσο περνά σε δεύτερη μοίρα καθώς ο 26χρονος άσος αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με πρόβλημα τραυματισμού από τη φάση του κερδισμένου πέναλτι.

Ο Κύπριος ποδοσφαιριστής, που αποχώρησε με πόνους στον αστράγαλο, θα υποβληθεί σε εξετάσεις ώστε να υπολογιστεί το μέγεθος της ζημιάς και το διάστημα της απουσίας του.