Φόρμα αναζήτησης

Κολύμβηση: Δείγμα θετικό με 14 ρεκόρ στη Χριστουγεννιάτικη Ημερίδα

Οι 14 νέες παγκύπριες επιδόσεις, η μεγάλη συμμετοχή (327 στον αριθμό) και οι καλοί χρόνοι που σημειώθηκαν από τους αθλητές και αθλήτριες που πήραν μέρος στην Χριστουγεννιάτικη Ημερίδα που συνδιοργάνωσαν οι Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας με τον Ναυτικό Όμιλο Κερύνειας, αποδεικνύουν το πόσο καλά και πετυχημένη ήταν η διοργάνωση, που ήταν και η τελευταία για το 2018.

Καλύτερος κολυμβητής αναδείχθηκε ο Θωμάς Τσιοπανής του Ναυτικού Ομίλου Λευκωσίας με τους 698β. FINA που μάζεψε στα 200μ. μικτή με το 2.08.47 που πέτυχε και καλύτερη κολυμβήτρια η Ελένη Στεφανίδου του Ναυτικού Ομίλου Λάρνακας με τους 665β. FINA, με το 2.24.48, επίσης στα 200μ. μικτή.

Τις δεκατέσσερις νέες παγκύπριες επιδόσεις πέτυχαν:

Παναγιώτης Πανάρετος του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου στα 50μ. πρόσθιο (29.84, Παίδων), 100μ. πρόσθιο (1.05.40, Παίδων και Νέων)

Μάξιμος Κούμας, του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου στα 100μ. πρόσθιο (1.12.00, Παμπαίδων Β’)

Αγάθη Μανώλη του Ναυτικού Ομίλου Πάφου στα 400μ. μικτή (5.19.98, Παγκορασίδων Α & Β’) και στα 200μ. πεταλούδα (2.30.61, παγκορασίδων Β’)

Μαρίνος Λουκά του Ναυτικού Ομίλου Κερύνειας στα 50μ. πεταλούδα (27.21, Παμπαίδων Α’)

Ανδρέας Ταλιαδώρος, του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου στα 200μ. πεταλούδα (2.17.53 Παμπαίδων Α’)

Νικόλαος Τουλούμης του Ναυτικού Ομίλου Κερύνειας, στα 800μ. (8.54.95 Παμπαίδων Α’)

Χριστίνα Αγιομαμίτου, του Ναυτικού Ομίλου Κερύνειας στα 1500μ. (Παγκορασίδων Β’)

Σοφοκλής Μούγης του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού στα 50μ. ύπτιο (27.81, Παίδων) και 200μ. ύπτιο (2.09.97, Παίδων)

Δημητριάνα Παναγιώτου του Ναυτικού Ομίλου Λάρνακας στα 100μ. πεταλούδα (1.07.80, Παγκορασίδων Β’).

Τα αποτελέσματα είναι:

400μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ιωαννίδης Νικόλας (Αγλαν.) 4.13.16, Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 4.13.29, Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας)  4.14.54. Γυναικών: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 4.38.36, Στυλιανάκη Χριστίνα (Κερύν.) 4.46.86, Ζηνοβίου Ευδοκία (Λ/σού) 4.51.72.

50μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Πανάρετος Παναγιώτης (Αμ/στου) 29.84, Τσομπανίδης Χαράλαμπος (ΑΠΟΕΛ) 30.85, Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 30.93. Γυναικών: Τουμάζου Πολυξένη (Αμ/στου) 34.67, Νικολάου Στέφανη (Λακατ.) 34.92, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 36.08.

400μ. Μικτή: Ανδρών: Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 4.53.29, Λοίζου Αδάμος (Κων/τία ) 5.07.02, Σάββα Γιώργος (Αμ/στου) 5.18.44. Γυναικών: Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 5.09.73, Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 5.19.98, Τρομπούκη Μέλανη (Λ/κας) 5.34.70.

50μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Θεράποντος Γιώργος (Λ/σού) 26.67, Παπαϊωάννου Δημήτριος (ΑΠΟΕΛ) 27.20, Μαρίνος  Λούκας (Κερύν.) 27.21. Γυναικών: Ζαρογιάννη Ελένη Ευδοξία (Λ/σού) 29.83, Παναγιώτου  Δημητριάνα (Λ/κας) 30.20, Ζήνωνος Δημητριάνα (Λ/σού) 30.74.

100μ. Ύπτιο: Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 1.00.36, Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 1.01.03, Ζορπής Βαγγέλης (Λ/σού) 1.01.77. Γυναικών: Ιωάννου Ιζαμπέλλα (Αμ/στου) 1.09.28, Νικολαίδου Χριστιάνα (Λ/σού) 1.09.30, Μπέκου Αναστασία (Αμ/στου) 1.09.35.

200μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Τσιοπανή Θωμάς (Λ/σίας) 2.25.27, Πανάρετος Παναγιώτης (Αμ/στου) 2.26.21, Popov Mark (Κερύν.) 2.26.73. Γυναικών: Erokhina Maria (Πάφου) 2.40.98, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 2.48.77, Τζιρτζιπή Μαρίνα (Λ/κας) 2.56.95.

100μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 53.72, Τσιοπανής Θωμάς (Λ/σίας) 53.73, Αντωνίου Νικόλας (Λ/σού) 54.10. Γυναικών: Νικολαίδου Ιόλη (Λ/σίας) 59.37, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 1.00.59, Χατζηλοίζου Άννα (Λακατ.) 1.00.97.

200μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παπαιωάννου Δημήτριος (ΑΠΟΕΛ) 2.10.94, Χρήστου Γιώργος (Πάφου ) 2.16.67, Ταλιαδώρος Ανδρέας (Αμ/στου) 2.17.53. Γυναικών: Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 2.30.61, Τρομπούκη Μέλανη (Λ/κας) 2.35.88, Βάσιλα Ελένη (Αμ/στου) 2.38.92.

800μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ιωαννίδης Νικόλας (Αγλαν.) 8.46.53, Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 8.52.08, Τουλούμης Νικόλαος (Κερύν.) 8.54.95.

1500μ. Ελεύθερο: Γυναικών: Αγιομαμίτου Χριστίνα (Κερύν.) 18.54.94, Λοίζου Άννα (Λ/κας) 19.07.52, Αντωνίου Φωτεινή (Αγλαν.) 22.35.23.

50μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 24.59, Αντωνίου Νικόλας (Λ/σού) 24.85, Λύμπουρας Ανδρέας (Λ/σίας) 24.86.  Γυναικών: Χατζηλοίζου Άννα (Λακατ.) 27.94, Γκελντή Ειρήνη (ΑΠΟΕΛ) 28.70, Δημητρίου Αλεξάνδρα (Κερύν.) 28.74.

50μ. Ύπτιο: Ανδρών: Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 27.81, Ζορπής Βαγγέλης (Λ/σού) 28.71, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 29.03. Γυναικών: Νικολαίδου Χριστιάνα (Λ/σού) 31.49, Πυλιώτη Σοφία-Χίλαρι (Κων/τία) 31.53, Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 31.82.

100μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Παπαιωάννου Δημήτριος (ΑΠΟΕΛ) 58.73, Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο (Λ/σίας) 1.00.00, Νικολαίδης Νικόλας (Λ/σού) 1.00.02. Γυναικών: Παναγιώτου Δημητριάνα (Λ/κας) 1.07.80, Ζαρογιάννη Ελένη Ευδοξία (Λ/σού) 1.08.76, Κυριάκου Σωτηρία (Αμ/στου) 1.09.01.

200μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 1.57.40, Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 1.59.67, Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 1.59.84. Γυναικών: Νικολαίδου Ιόλη (Λ/σίας) 2.10.03, Στυλιανάκη Χριστίνα (Κερύν.) 2.14.32, Αγιομαμίτου Χριστίνα (Κερύν.) 2.15.17.

100μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Πανάρετος Παναγιώτης (Αμ/στου) 1.05.40, Popov Mark (Κερυν.) 1.08.19, Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ/στου) 1.08.98. Γυναικών: Erokhina Maria (Πάφου) 1.17.24, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 1.17.78, Βοσκού Χριστίνα (Λ/σίας) 1.19.34.

200μ. Ύπτιο: Ανδρών: Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 2.09.97, Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 2.12.37, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 2.15.90. Γυναικών: Λιάτσου Μόνικα Ράφκα (Κερύν.) 2.27.69, Νικολαίδου Χριστιάνα (Λ/σού) 2.31.33, Κωστή Ντιάνα (Αμ/στου) 2.34.89.

200μ. Μικτή: Ανδρών: Τσιοπανή Θωμάς (Λ/σίας) 2.08.47, Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 2.17.91, Πετούσης Γεώργιος (Λ/σίας)  2.18.83. Γυναικών: Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 2.24.48, Ιωάννου Ιζαμπέλλα (Αμ/στου) 2.27.40, Μανώλη Αγάθη (Πάφου) 2.33.00.

1500μ. Ελεύθερο : Ανδρών: Φραγκουλίδης Κωνσταντίνος (Πάφου) 17.25.91, Παππούς Παναγιώτης (Λ/σού) 17.31.86, Κούμνας Γεώργιος (Αμ/στου) 18.47.57.

800μ. Ελεύθερο: Γυναικών: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 9.34.98, Λιάτσου Μόνικα Ράφκα (Κερύν.) 9.50.12, Αγιομαμίτου Χριστίνα (Κερύν.) 9.54.79.

[bsa_pro_ad_space id=2][bsa_pro_ad_space id=1]