Η Ατλέτικο εκτός κυπέλλου από τη μικρούλα Λεονέσα της Γ’ Κατηγορίας! (vid)

Η μικρή και άγνωστη Κουλτουράλ Λεονέσα έριξε τη βόμβα της φάσης των «32» του Copa del Rey! Η ομάδα της Γ’ Κατηγορίας υποχρέωσε την Ατλέτικο Μαδρίτης σε ήττα 2-1 και την απέκλεισε από τη συνέχεια του ισπανικού κυπέλλου, πετυχαίνοντας μια από τις μεγαλύτερες επιτυχίες της σε 96 χρόνια ζωής!

Η Λεονέσα, που εδρεύει στη μικρή πόλη Λεόν και έχει αγωνιστεί μόλις μία σεζόν στην Ιστορία της στην Primera Division, κράτησε την Ατλέτικο στο 1-1 στο 90λεπτο, ενώ στην παράταση κατάφερε να σκοράρει στο 108ο λεπτό, με τους «ροχιμπλάνκος» να μην μπορούν να βρουν το γκολ που θα έστελνε τον αγώνα στα πέναλτι.