Η αγωνία παρατείνεται στο φούτσαλ: Μείωσε σε 2-1 στη σειρά ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε της Ομόνοιας με 4-2 στην τρίτη μεταξύ τους αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της τελικής φάσης του πρωταθλήματος ανδρών φούτσαλ.

Ως εκ τούτου, η Ομόνοια δεν στέφθηκε πρωταθλήτρια, με τους γαλαζοκίτρινους να κάνουν το 2-1 στη σειρά και να επαναφέρουν το ενδιαφέρον για την έκβαση των αγώνων.

Το… φιλμ του παιχνιδιού:

H Oμόνοια προηγήθηκε στο 16ο λεπτό με γκολ του Λεάντρο. Έξι λεπτά αργότερα ο ΑΠΟΕΛ έφερε το ματς στα ίσα με τον Αλεξίου.

Στο 26’ ο Ράφαελ ανατράπηκε από τον Σκαμπύλη, με τον παθόντα να είναι και ο εκτελεστής του πέναλτι κάνοντας το 2-1. Στο 34ο λεπτό ο Ομήρου διεύρυνε το προβάδισμα του ΑΠΟΕΛ, ανοίγοντας την διαφορά στο +2.

Η Ομόνοια το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει προσωρινά με τον Σέζαρ, στο 40’, καθώς ο Ράφαελ φύλαγε άμεσα το 4-2 για το τέλος.