Futsal: Στον τελικό κυπέλλου με δεύτερη νίκη και περιμένει η Ομόνοια

Την πρόκρισή της στον τελικό κυπέλλου Futsal εξασφάλισε η Ομόνοια, με δεύτερη νίκη επί  της Ανόρθωσης.

Μετά το 2-0 του πρώτου ημιτελικού στο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία», οι πράσινοι επικράτησαν και στον επαναληπτικό που διεξήχθη το βράδυ της Δευτέρας στο «Κίτιον» με 4-3, σφραγίζοντας το πρώτο χρονικά εισιτήριο για τον τελικό.

Η «Κυρία» προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όμως το τριφύλλι «καθάρισε» την πρόκριση στην επανάληψη κάνοντας με ανατροπή το 4-1 και παρά τα δύο γκολ των γηπεδούχων στο φινάλε, η πρόκριση δεν άλλαξε χέρια.

Ο αντίπαλος της Ομόνοιας στον τελικό θα προκύψει από το ζευγάρι ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ, που στον πρώτο αγώνα, που έγινε νωρίτερα στο «Λευκόθεο», έμειναν στο ισόπαλο 3-3. Ο επαναληπτικός τους θα γίνει την επόμενη Δευτέρα (4/3) στη Λάρνακα.