Φιλικό… ξεμούδιασμα για τον Παναθηναϊκό επί τους νεαρούς του Μαυροβουνίου

Την εθνική ομάδα U21 του Μαυροβουνίου αντιμετώπισε την Παρασκευή (22/3) ο Παναθηναϊκός σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Κορωπί και στο οποίο οι πράσινοι επικράτησαν με 4-1.

Ο Γιώργος Δώνης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει τους περισσότερους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεσή του, συν κάποιους από την ομάδα νέων του συλλόγου. Όπως έγινε γνωστό, μάλιστα, στο φιλικό τεστ με τους Μαυροβούνιους δοκιμάστηκε με τον Παναθηναϊκό ο μέσος, Ιντρίσα.

Το σκορ άνοιξε στο 34ο λεπτό ο Χατζηγιοβάνης με πέναλτι, στο 52ο ο Παναθηναϊκός διπλασίασε τα τέρματα του με τον Αθανασακόπουλο, ενώ στο 81ο ο Βαγιανίδης συνέχισε το ρεσιτάλ σκοραρίσματος.

Οι Μαυροβούνιοι μείωσαν τρία λεπτά αργότερα, ωστόσο, στις καθυστερήσεις ο Πούγγουρας με προβολή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η ενδεκάδα των πρασίνων: Κότσαρης (46′ Χριστογεώργος), Πούγγουρας, Θεοχάρης, Παντελάκης, Χατζηθεοδωρίδης (63′ Σκεντεράι), Χατζηγιοβάνης (63′ Μαυρουδής), Στάικος (63′ Βαγιανίδης), Τζανδάρης (63′ Ηλιάδης), Αρμενάκας (63′ Σερπέζης), Βέργος (63′ Ζαγαρίτης), Ιντρίσα (30′ Αθανασακόπουλος)

Όσοι ποδοσφαιριστές δεν αγωνίστηκαν στη φιλική συνάντηση συνέχισαν το πρόγραμμα προετοιμασίας τους, ενώ θεραπεία ακολούθησε ο Φάνης Μαυρομμάτης.