Με Ντουνάιτσκα στον δεύτερο γύρο ο Ατρόμητος

Η Ντουνάιτσκα Στρέντα έκανε την ανατροπή στην παράταση απέναντι στην Κρακόβια εκτός έδρας και με ισοπαλία 2-2, προκρίθηκε στον 2ο προκριματικό γύρο εκεί που θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο!

H Κρακόβια υποδέχτηκε τηνη Ντουνάιτσκα Στρέντα για τον 1ο προκριματικό γύρο, έχοντας το προβάδισμα μετά το 1-1 εκτός έδρας στην πρώτη αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι μάλιστα άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με γκολάρα του Λόπες έξω από την περιοχή.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Κόνορ (47′), που με βολίδα μέσα από την περιοχή να στέλνει το παιχνίδι στην παράταση.

Στο μισάωρο της παράτασης η Ντουνάισκα κατάφερε να πετύχει το 2-1 και παρά το ότι ισοφαρίστηκε σε 2-2 στο 122′, πήρε την πρόκριση στα εκτός έδρας γκολ.

Η ομάδα της Σλοβακίας θα αντιμετωπίσει στον 2ο προκριματικό γύρο τον Ατρόμητο την Πέμπτη (25/7).

Πηγή: gazzetta.gr