Απόλλων: Όλα ανοιχτά για το επόμενο ταξίδι, ισοπαλία στο 94′ στο Μπραν-Σάμροκ Ρόβερς!

Ο Απόλλωνας φαίνεται να έχει σφραγίσει την πρόκριση μετά το εκτός έδρας 2-0 επί της Κάουνο Ζαλγκίρις στον πρώτο αγώνα του για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League, όμως θα χρειαστεί να περιμένει ακόμη μία εβδομάδα ώστε να μάθει τον επόμενο προορισμό του.

Επιστρέφει Κύπρο «αγκαλιά» με την πρόκριση ο Απόλλωνας!

Ο λόγος είναι πως το ζευγάρι από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλός του στον δεύτερο γύρο παραμένει ανοιχτό καθώς Μπραν και Σάμροκ Ρόβερς εξήλθαν ισόπαλες 2-2, με τους Ιρλανδούς να ισοφαρίζουν στο 94ο λεπτό στον αγώνα που έγινε στη Νορβηγία!

Η Μπραν προηγήθηκε δύο φορές, αρχικά με τον Τενίστε στο 12′ και ακολούθως με τον Μπερίσα στο 36′ (πέναλτι), δύο λεπτά αφότου οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει με τον Λόπες (34′), ο οποίος «κτύπησε» και στην εκπνοή διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Ο επαναληπτικός του εν λόγω ζευγαριού θα διεξαχθεί την επόμενη Πέμπτη (18/7) στις 22:00, στην Ιρλανδία.