Τεσσάρα με ανατροπή στο Μονακό η Μαρσέιγ! (video)

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει 2-0 στο 26’… Τι κι αν έμοιαζε να βρίσκεται στο καναβάτσο…

Η Μαρσέιγ πραγματοποίησε την ολική ανατροπή στο Πριγκιπάτο και έφτασε σε ένα σπουδαίο διπλό (3-4) στην έδρα της Μονακό. Αυτή ήταν η 3η συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της Μασσαλίας, που αναρριχήθηκε στην πρώτη τετράδα.

Βυθίζεται ολοένα και περισσότερο το σύνολο του Ζαρντίμ, το οποίο παραμένει δίχως «τρίποντο» έπειτα από 5 αγωνιστικές (0-2-3) έχοντας 14 γκολ παθητικό!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα του Μπεν Γιεντέρ (17’, 26’ πέναλτι). Παρ’ όλα αυτά, οι παίκτες του Βίλας-Μπόας δεν πτοήθηκαν και αντέδρασαν άμεσα φτάνοντας στο 2-2, με δύο γκολ σε 3 λεπτά (38’ Μπενεντέτο, 41’ Ζερμέν).

Από ‘κει και πέρα, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν μπόσικη την άμυνα της Μονακό και δεν άφησαν την ευκαιρία να πάει χαμένη: με δύο τέρματα σε ένα πεντάλεπτο (61’ Παγιέ, 66’ Μπενεντέτο) ολοκλήρωσαν την ανατροπή τους (2-4).

Οι Μονεγάσκοι ανέβασαν στροφές στο τελευταίο 20λεπτο, μείωσαν στο 75’ με τον Μπαλντέ, ωστόσο δεν είχαν άλλη… βενζίνη στο ρεζερβουάρ τους και υπέστησαν μία ακόμα ήττα (3-4).

Πηγή: sport-fm.gr